Wiemy, kto zastąpi Zaca Efrona w nowej wersji „High School Musical”

Natalia Hluzow
19.10.2018 12:02
High School Musical Zac Efron|undefined Fot. kadr z filmu "High School Musical"

Twórcy serialu „High School Musical” ruszyli z castingami do głównych ról. Jako pierwszy został wybrany następca Troya Boltona, głównego bohatera filmowej wersji sprzed lat.

„High School Musical” 12 lat temu robił furorę wśród dzieci i młodszej młodzieży na całym świecie, co zaowocowało nawet nagrodą Emmy, dwoma kolejnymi częściami, serią gier oraz zagranicznych wersji filmu. Produkcja zapoczątkowała kariery Zaca Efrona i Vanessy Hudgens i na tyle opłaciła się Disneyowi, że postanowiono odświeżyć ją po latach w formie serialu. Wybrano już nawet odtwórcę głównego bohatera. Kto ma szansę powtórzyć sukces Efrona?

Serial „High School Musical” – kto zagra główną rolę?

Nowa produkcja realizowana pod szyldem „High School Musical” nie będzie remakiem ani rebootem oryginalnej serii, lecz nową historią stworzoną w paradokumentalnym stylu. Opowie o uczniach East High, którzy ćwiczą do szkolnej produkcji. W każdym odcinku pojawi się piosenka z oryginalnego filmu oraz nowy utwór napisany specjalnie do serialu.

Jak poinformował portal „The Hollywood Reporter”, główną rolę w serialu „High School Musical” otrzymał Joshua Bassett. Basset to 17-latek z Kalifornii, który tańczy, śpiewa, gra na gitarze i występuje w musicalach od 7 roku życia. Dotychczas wystąpił już w 30 produkcjach, m.in. na Disney Channel.

Joshua Bassett Fot. foto: FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Młody aktor wcieli się w rolę Ricka – cynicznego, lecz uroczego ucznia liceum, który wprowadza w życie odważny plan, by odzyskać serce swojej byłej dziewczyny Nini. W tym celu startuje w przesłuchaniu, by wystąpić obok niej w szkolnym musicalu.

„High School Musical” – kiedy premiera serialu?

Serial „High School Musical” będzie składał się z 10 odcinków i zadebiutuje na nowo powstałej platformie Disneya z końcem 2019 roku. Będzie to jedna z flagowych produkcji startującego serwisu obok seriali aktorskich „Star Wars” czy seriali MCU.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.