Historia a The Crown. Netflix opublikował specjalny cykl wideo

25.11.2020 11:45
The Crown 4 Fot. materiały prasowe Netflix

Netflix udostępnił na Youtube specjalny cykl wideo na temat 4. sezonu "The Crown", w którym wyjaśnia elementy fabuły serialu przez pryzmat historycznych wydarzeń, ukazanych w materiałach archiwalnych.

Serial "The Crown" nigdy wcześniej nie budził takich emocji, jak po premierze 4. sezonu, gdzie po raz pierwszy pojawił się wątek Diany Spencer i jej trudnej relacji z księciem Karolem. Choć w poprzednich odsłonach tej fabularnej produkcji również prezentowano fikcyjne sytuacje inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, rodzina królewska i jej otoczenie nie oburzały się publicznie na treści ukazane w serialu. Wszystko zmieniło się wraz z premierą "The Crown 4", który rozwścieczył przyjaciół księcia Karola, a także zwolenników rodu Windsorów.

Netfliksowi zarzucano dorabianie się na cudzym nieszczęściu, pisano o "trollingu z hollywoodzkim budżetem", a Petera Morgana porównywano do Donalda Trumpa.

Dzięki nowemu cyklowi serwisu pt. "Historia a The Crown" będziemy mogli prześledzić prawdziwe losy członków rodziny królewskiej oraz brytyjskiego rządu i porównać je z tym, jak zostały przedstawione w serialu.

"Historia a The Crown": Netflix wyjaśnia, na czym oparł swój serial

Netflix najwyraźniej wziął sobie do serca opinie, że swoim serialem "zniszczy monarchię w Wielkiej Brytanii" i "życie zranionych członków rodziny królewskiej", i postanowił raz na zawsze rozprawić się z domysłami na temat tego, co w "The Crown 4" jest prawdziwe, a co zostało zmyślone

Zobacz także

Na swoim oficjalnym kanale Youtube platforma streamingowa zamieściła się siedem króciutkich reportaży konfrontujących rzeczywistość z poszczególnymi wątkami serialu. W cyklu "Historia a The Crown" znajdziemy więc opowieść o tym, jak naprawdę wyglądała podróż Diany do Nowego Jorku, a także jej wyprawa z Karolem do Australii. Dowiemy się, jak Margaret Thatcher dochodziła do władzy, jak ją oddawała i jak w rzeczywistości wyglądały jej relacje z królową. Poznamy także autentyczne kulisy kryzysu księżniczki Małgorzaty, który został ukazany w 4. sezonie serialu.

Każde wideo trwa niecałe 10 minut i jest wypełnione materiałami archiwalnymi przeplatającymi się ze scenami z "The Crown 4", które opisuje i komentuje brytyjska prezenterka Anita Rani. Na cykl składają się następujące odcinki:

1. Historia a The Crown. Księżna Diana – historia prawdziwa

2. Historia a The Crown. Księżna Diana i podróż do Nowego Jorku

3. Historia a The Crown. Charles i Diana w podróży do Australii

4. Historia a The Crown. Margaret Thatcher dochodzi do władzy

5. Historia a The Crown. Królowa vs Premier Margaret Thatcher

6. Historia a The Crown. Upadek Margaret Thatcher

7. Historia a The Crown. Kryzys Księżniczki Małgorzaty

"The Crown 4" - gdzie obejrzeć?

"The Crown 4" to historia Wielkiej Brytanii z lat 80. XX wieku opowiedziana z perspektywy Pałacu Buckingham i Downing Street. W nowym sezonie do grona głównych bohaterek serialu dołączyły Margaret Thatcher grana przez Gillian Anderson oraz księżna Diana, w którą wciela się Emma Corrin. Wszystkie odcinki serialu są dostępne w serwisie Netflix. Najnowsze 10 epizodów 4. sezonu zadebiutowało tam 15 listopada 2020.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.