Historia walki o Żelazny Tron w skrócie. Zobacz animowaną zapowiedź finału "Gry o tron"

Sergiusz Kurczuk
18.01.2019 09:47
Gry o tron|undefined Fot. mirari.tv

8. sezon "Gry o tron" zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu w sieci pojawiła się kolejna zapowiedź finału serialu HBO. Tym razem jest to animowana historia walki o Żelazny Tron.

W połowie stycznia stacja HBO w końcu zaprezentowała pierwszy zwiastun nadchodzącego finału "Gry o tron". Podano również datę premiery pierwszego odcinka. W zapowiedzi pojawiła się scena, rozgrywająca się w katakumbach Winterfell. Symboliczny trailer zapowiedział, że zamek Starków będzie pierwszym punktem na drodze armii Nocnego Króla. W sieci pojawił się kolejny teaser. Animacja przypomina najważniejsze wątki walki o Westeros.

"Gra o tron" sezon 8 - animowana zapowiedź finału serialu

Pierwszy zwiastun prawdopodobnie nie jest fragmentem jednego z odcinków, tylko metaforą, mającą na celu wprowadzić widzów w nastrój ostatniego sezonu "Gry o tron". Twórcy zapowiedzieli, że w przyszłości zobaczymy trailer z prawdziwego zdarzenia. Na razie fani mogli się cieszyć jedynie krótkimi urywkami, które pojawiły się w zapowiedzi seriali HBO na rok 2019. Animacja została utrzymana w podobnym tonie, co pierwszy zwiastun serialu. Przedstawia najważniejsze wątki ukazane w serialu. I słowo "wątek" pełni tu podwójną rolę, bowiem całość została podana widzom w formie tkanego na ich oczach arrasu.

Pojawiają się przedstawiciele najważniejszych rodów Westeros oraz ich krótkie charakterystyki. Na początku widzimy skróconą historię Daenerys Targaryen. Następni w kolejce są Lannisterowie - zakuty w kajdany Tyrion, królowa Cersei oraz jej brat bliźniak i kochanek w jednej osobie Jaimie. Jest również trzecia strona konfliktu - Jon Snow, który reprezentuje Starków, ale nie zapomniano również wspomnieć o prawdziwym pochodzeniu bękarta Lorda Północy. Animacje podsumowuje wizerunek Żelaznego Tronu, a całość jest komentowana urywkami wypowiedzi bohaterów "Gry o tron".

Nowa zapowiedź nie trafiła na razie na żaden oficjalny kanał promocyjny HBO, mimo że firma odpowiedzialna za animację od jakiegoś czasu współpracuje ze stacją. Teaser powstał dzięki Mirari + Co. - agencji, zajmującej się tworzeniem reklam, filmów krótkometrażowych i czołówek dla stacji telewizyjnych oraz producentów filmowych. Firma tworzy animacje 2D, 3D oraz efekty specjalne i współpracuje z wieloma twórcami kinowymi i telewizyjnymi. Twórcy postanowili odnieść się w swojej zapowiedzi do realiów "Gry o tron" inspirowanych średniowieczem i renesansem. W tych czasach arrasy były drogą, ale dość popularną formą sztuki.

Użytkownicy serwisu Reddit postanowiło złożyć do kupy wszystkie fragmenty tkaniny i zaprezentować pełną historię "Gry o tron", ukazaną na arrasie.

Reddit Fot. foto: print screen z Reddit

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera serialu?

Finał produkcji zadebiutuje na HBO już 14 kwietnia 2019 roku. W Polsce serial trafi na HBO i HBO GO 15 kwietnia. Ostatni sezon będzie składał się z sześciu odcinków, trwających po 90 minut. Za reżyserię odpowiadają David Nutter, Miguel Sapochnik, David Benioff i Dan Weiss.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.