„House of Cards 6”: Netflix ogłosił datę premiery na oficjalnym plakacie finałowego sezonu

Natalia Hluzow
07.08.2018 18:04
Robin Wright House of Cards 6|undefined Fot. David Giesbrecht/Netflix

„House of Cards 6” z nową panią prezydent na czele już niebawem będzie miał swoją premierę. Kiedy Claire Underwood wraz ze swoimi wrogami i sojusznikami powróci na platformę Netflix?

Wielokrotnie nagradzana Robin Wright powraca jako Claire Underwood w szóstym i ostatnim sezonie „House of Cards”. Netflix zaprezentował właśnie oficjalny plakat produkcji oraz ogłosił, kiedy rozpocznie się kadencja nowej Prezydent Stanów Zjednoczonych w najstarszym serialu oryginalnym serwisu.

„House of Cards 6” - kiedy premiera?

Totalne przywódzctwo Claire w finałowym sezonie „House of Cards” zapowiedziano już na początku 2018 roku. W marcu potwierdzono to krótkim teaserem „House of Cards 6”, a na początku czerwca - pierwszymi zdjęciami Robin Wright w nowej roli. Teraz główną bohaterkę możemy podziwiać w pełnej krasie na oficjalnym plakacie 6. sezonu, który zarazem stanowi ogłoszenie daty premiery. Wszystkie odcinki „House of Cards 6” trafią na platformę Netflix 2 listopada 2018.

House of Cards 6 plakat Fot. foto: materiały prasowe Netflix

W ostatnim sezonie powrócą też: Michael Kelly, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott oraz Boris McGiver. Do obsady dołączą również nowi aktorzy - Diane Lane, Greg Kinneare i Cody Fern.

Stworzony przez Beau Willimona „House of Cards” zadebiutował w 2013 roku jako pierwszy oryginalny serial Netflix, szybko stając się również pierwszym serialem internetowym, który nominowano do nagród Emmy w najważniejszych kategoriach. Serial zdobył też 2 Złote Globy i 6 innych nominacji do nagrody. Łącznie zgromadził do tej pory 53 nominacji i 7 nagród Emmy - w tym pierwszą w historii nagrodę w głównej kategorii dla serwisu streamingowego dla Davida Finchera za „Wybitną reżyserię serialu dramatycznego”.

W styczniu 2018 roku po skandalu wywołanym zarzutami o molestowanie seksualne wobec Kevina Spacey’a, Netflix zdecydował o kontynuowaniu „House of Cards” bez Franka Underwooda w szóstym i ostatnim sezonie serialu. Finałowe odcinki zadebiutują 2 listopada 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.