"House of Cards" - Kevin Spacey musi zapłacić MILIONY dolarów kary twórcom serialu Netflix

23.11.2021 11:34
"House of Cards" - Kevin Spacey musi zapłacić MILIONY dolarów kary twórcom serialu Netflix Fot. Kevin Spacey / YouTube/Ferrari Press/East News

Kevin Spacey musi zapłacić kilkadziesiąt milionów dolarów kary za zniknięcie z obsady "House of Cards". Został skazany przez sąd w sprawie, którą wytoczył mu Netflix.

Kevin Spacey musi zapłacić miliony dolarów Netfliksowi

Kevin Spacey przegrał sprawę w sądzie, której powodem było odejście z obsady serialu Netflix "House of Cards". Aktor musi teraz zapłacić ogromne odszkodowanie firmie producenckiej MRC z powodu złamania umowy, do którego doszło na skutek usunięcia gwiazdora z obsady hitu. 

Polecamy

Kevin Spacey został wyrzucony z serialu "House of Cards" w 2017 roku, po tym jak pod jego adresem zaczęły pojawiać się oskarżenia o molestowanie seksualne. Producenci z MRC uznali wówczas, że Spacey powinien ponieść karę finansową za dopuszczenie do złamania umowy i złożyli w tej sprawie pozew do sądu.

Jak podaje Deadline, powództwo zakończyło się na niekorzyść aktora. Sąd zadecydował, że Spacey będzie musiał zapłacić ponad 31 milionów dolarów za naruszenie kontraktu z MRC. 29,5 miliona dolarów trafi do firmy producenckiej w ramach odszkodowania. Pozostałe 1,4 miliona stanowi wynagrodzenie dla prawników byłego gwiazdora "House of Cards".

Z relacji Deadline wynika, że orzeczenie sędziego Bruce'a Friedmana stało się prawomocne w październiku 2020 roku i pozostawał utajony. Wyrok został jednak upubliczniony 22 listopada 2021 roku, kiedy prawnicy MRC złożyli wniosek w Sądzie Najwyższym w Los Angeles o jego potwierdzenie. 

Polecamy

Zespół składający się z trzech sędziów odrzucił odwołanie od orzeczenia Spacey'ego i należących do niego firm produkcyjnych Profitt Productions oraz Trigger Street Productions.

Zwycięska strona skomentowała sprawę w oficjalnym oświadczeniu.

Bezpieczeństwo naszych pracowników, planów zdjęciowych i środowiska pracy ma ogromne znaczenie dla MRC. Dlatego staramy się dążyć do odpowiedzialności.

Prawnik aktora, a także sam Spacey odmówili komentarza. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.