„House of Cards”: wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie serialu Netfliksa

Kamil Kacperski
20.07.2018 15:17
Clair Underwood House of Cards|undefined Fot. materiały prasowe

Robin Wright powraca jako Claire Underwood, nowa prezydent Stanów Zjednoczonych. Kiedy premiera nowych odcinków „House of Cards”? Kto dołączy do obsady? Czy w serialu pojawi się jeszcze Kevin Spacey? Oto wszystko, co wiemy o 6. sezonie „House of Cards” od Netflix.

Platforma Netflix postanowiła zakończyć po 6. sezonie jeden ze swoich hitów - serial „House of Cards” z Kevinem Spaceyem w roli Franka Underwooda. Od razu pojawiły się domysły, że serwis zdecydował się na taką decyzję w związku z aferą wokół gwiazdora produkcji. Przedstawicielstwo Netfliksa oznajmiło jednak, że zakończenie serialu było planowane od dawna i nie ma nic wspólnego z oskarżeniami o molestowanie, ani coming outem oscarowego aktora.

Na 6. sezon „House of Cards” czekają miliony widzów na całym świecie. Poprzednie sezony serialu Netfliksa trzymały fanów w niesamowitym napięciu. Widzowie śledzili losy Franka Underwooda (Kevin Spacey) w drodze na sam szczyt wciąż zastanawiając się, czy jego złe uczynki się na nim zemszczą. Antybohater w końcu zostaje prezydentem USA, ale okazuje się, że na utrzymanie się na szczycie jest trudniejsze, niż wdrapanie się na niego. Na skutek skandalu, w który zamieszany był odtwórca głównej roli, finałowy sezon zostanie poświęcony ekskluzywnie jego serialowej żonie Claire (Robin Wright). Podczas gali wręczenia Oscarów 2018 zaprezentowano pierwszy krótki zwiastun nadchodzącego finału. 

„House of Cards” bez Kevina Spaceya

Kevin Spacey to wielki aktor. Mężczyzna udowadniał to wielokrotnie w swojej karierze. Jego daniem popisowym było granie cynicznych czarnych charakterów, którym Spacey swoją charyzmą nadawał ludzkich cech i sprawiał, że widzowie zaczynali te postaci lubić. Idealnym tego przykładem była właśnie rola Franka Underwooda. Jednak kiedy pojawiły się zarzuty o molestowanie, a aktor postanowił się do nich przyznać, twórcy musieli pozbyć się z serialu postaci, którą uwielbiały tysiące widzów na całym świecie. 

Claire Underwood jako główna bohaterka „House of Cards 6”

Brak Franka Underwooda nie oznacza jednak, że poziom serialu spadnie - 6. sezon pierwszej oryginalnej produkcji Netfliksa zapowiada hasztag #MyTurn, co w wolnym tłumaczeniu na polski znaczy „moja kolej”. Dotyczy on oczywiście nowej głównej bohaterki, Claire Underwood, która przejęła pełną kontrolę nad sytuacją w Białym Domu. Na pierwszych zdjęciach z planu Robin Wright prezentuje się iście królewsko jako nowa prezydent Stanów Zjednoczonych:

hoc
hoc-2 Fot. foto: materiały prasowe/Netflix

„House of Cards” – teaser 6. sezonu

Widzimy, że Claire Underwood na dobre rozsiadła się w fotelu prezydenckim i raczej nieprędko go opuści. Pełna pewności siebie promuje nadchodzący, ostatni sezon „House of Cards”. A z okazji Dnia Niepodległości w USA, 4 lipca 2018 na oficjalnym Twitterze serialu pojawiła się krótka wiadomość pani prezydent do widzów i obywateli.

Teaser „House of Cards 6” jest wyjątkowo krótki, ale dość jasno i dobitnie pokazuje, kto teraz kontroluje grę. Wystarczy spojrzeć, jak Robin Wright w roli Claire Underwood wypowiada krótkie „Szczęśliwego Dnia Niepodległości. Dla mnie”, żeby poczuć, że pani prezydent nie będzie okazywała przeciwnikom litości. 

„House of Cards 6” – obsada i twórcy

Główne skrzypce w 6. sezonie „House of Cards” będzie oczywiście grała Robin Wright w roli Claire. Ale oprócz niej zobaczymy także innych znanych członków obsady - powrócą Michael Kelly, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Constance Zimmer, a także Derek Cecil, Campbell Scott i Boris McGiver. W styczniu 2018 roku dowiedzieliśmy się natomiast, że w nowych odcinkach dołączą do nich jeszcze nominowana do Oscara Diane Lane, jej serialowy brat Greg Kinneare oraz Cody Fern.

Twórcą „House of Cards” jest Beau Willimon, natomiast produkcją serialu zajmuje się Donen/Fincher/Roth oraz studio MRC dla Netflix. Producentami wykonawczymi „House of Cards” są Melissa James Gibson i Frank Pugliese, Robin Wright, David Fincher, Joshua Donen, Dana Brunetti, Eric Roth, Michael Dobbs i Andrew Davies.

„House of Cards 6” – kiedy premiera?

Dowiedzieliśmy się, że 6. sezon „House of Cards” będzie liczył zaledwie 8 odcinków, a nie tak jak dotychczas 13. Finałowy, ósmy odcinek 6. sezonu zakończy jedną z najsłynniejszych oryginalnych produkcji Netflixa

Szósty i ostatni sezon „House of Cards” zadebiutuje na platformie Netflix jeszcze w 2018 roku. Na razie jednak nie znamy konkretnej daty premiery, ale niebawem powinniśmy ją poznać. Zdjęcia zakończyły się w maju 2018 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.