„House of Cards” z datą premiery 5. sezonu

Robert Skowronski
20.01.2017 19:25
„House of Cards” z datą premiery 5. sezonu Fot. kadr z wideo

Wiemy już kiedy Frank Underwood powróci co ciemnego świata polityki. W tym roku nastąpi to później niż zwykle.

Informowaliśmy już, że Netflix zamówił 5. sezon „House of Cards”. Do tej pory premiery kolejnych serii na platformie streamingowej odbywały się w lutym lub marcu. Przekonaliśmy się już o tym, że na związku Francisa i Claire Underwoodów, uchodzących do tej pory za największych sojuszników, pojawiły się pierwsze i to poważne rysy. Co z tego wyniknie? Przekonamy się 30 maja 2017 roku.

W głównych rolach oczywiście niezmiennie pojawią się Kevin Spacey i Robin Wright, nagrodzeni za te kreacje Złotymi Globami. Ponadto w serialu występują: Michael Kuelly, Jayne Atkinson, Neve Campbell, Derek Cecil oraz Paul Sparks. Twórcami 5. sezonu są Melissa James Gibson i Frank Pugliese, producentami wykonawczymi Melissa James Gibson, Frank Pugliese, David Fincher, Daniel Minahan, Kevin Spacey, Joshua Donen, Dana Brunetti, Eric Roth, John Mankiewicz, Robin Wright, Michael Dobbs oraz Andrew Davies.

Udostępniono już zapowiedź nadchodzącego sezonu:

Netflix świetnie wpasował się z ogłoszeniem daty premiery w faktyczne wydarzenia polityczne w Stanach Zjednoczonych, kiedy to Donald Trump zostaje zaprzysiężony na nowego prezydenta. Warto dodać, że 30 maja 2017 to wtorek. Do tej pory serial był emitowany w piątki, a później w czwartki.

W produkcję kolejnych epizodów nie będzie już zaangażowany Beau Willimon, twórca serialu, który pożegnał się z „House of Cards” jeszcze z początkiem 2016 roku w oficjalnym oświadczeniu:

Jestem wdzięczny Netflixowi i MRC, moim kolegom producentom, naszym dwóm gwiazdom - Kevinowi Spacey i Robin Wright, utalentowanym scenarzystom, a także niesamowitej obsadzie i ekipie, z którymi miałem zaszczyt pracować. Po pięciu latach i czterech sezonach przyszła pora, by ruszyć ku nowym wyzwaniom. Jestem bardzo dumny z tego, co udało nam się zbudować. Życzę programowi kontynuowania sukcesu. Zostawiam go w rękach niezwykle uzdolnionej drużyny.

Czekacie na 5. sezon „House of Cards”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.