"House of Dragon": HBO pokazało pierwszą zapowiedź serialu [WIDEO]

17.03.2021 10:25
house of dragon Fot. materiały prasowe HBO

Premiera "House of Dragon" będzie jednym z najważniejszych wydarzeń HBO w 2022 roku. Świadczy o tym chociażby fakt, że stacja na rok przed premierą przygotowała już zajawkę serialu.

"House of Dragon": Pierwszy teaser serialu

Poświęcony Targaryenom prequel "Gry o tron" ma zadebiutować na ekranach dopiero w 2022 roku, jednak HBO już teraz regularnie podsyca ciekawość fanów. Poznaliśmy już plakat, obsadę i opisy głównych bohaterów "House of Dragon", teraz przyszedł czas na pierwszą zapowiedź wideo.

Powyższy materiał nie zdradza zbyt wiele (a w zasadzie nie zdradza nic, czego byśmy jeszcze nie wiedzieli), ale idealnie podsyca ciekawość fanów "Gry o tron" i wzmaga ich oczekiwanie na kolejną adaptację powieści George'a R.R. Martina rozgrywającą się w Westeros 300 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron".

Polecamy

"House of Dragon": Obsada i twórcy

Głównymi gwiazdami serialu o Targaryenach są Paddy Considine (Viserys), Matt Smith (Daemon), Emma D'Arcy (Rhaenyra), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Tousssaint (Lord Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Velaryon) i Sonoya Mizuno (Mysaria). 

Zobacz także

Ryan Condal i Miguel Sapochonik czuwają nad całością w roli showrunnerów i producentów wykonawczych "House of Dragon", dodatkowo pierwszy z nich odpowiada za scenariusz pilota, a drugi jest głównym reżyserem. Pozostałymi reżyserami są Greg Yaitanes, Clare Kilner i Geeta V. Patel. Ścieżką dźwiękową zajmie się Ramin Djawadi. W gronie producentów są także George R.R. Martin, Vince Gerardis, Ron Schmidt i Sara Lee Hess. 

Na pierwszy sezon "House of Dragon" będzie składało się z 10 odcinków. Zdjęcia rozpoczęto w grudniu ubiegłego roku. Premiera serialu została zaplanowana na początek 2022 roku.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.