"House of the Dragon" - znowu zawieszono prace nad serialem z powodu koronawirusa

19.07.2021 11:13
"House of the Dragon" - znowu zawieszono prace nad serialem z powodu koronawirusa Fot. materiały prasowe/HBO

Chociaż może się wydawać, że zbliżamy się do końca globalnej pandemii, to COVID-19 nadal pozostaje zagrożeniem. Niedawno przekonali się o tym twórcy nowego spin-offu "Gry o tron".

HBO zawiesiło prace nad serialem House of the Dragon

HBO postanowiło wstrzymać pracę przy spin-offie "Gry o tron" o tytule "House of the Dragon" z powodu koronawirusa. Jak podaje Deadline, przerwa ma trwać jedynie dwa dni, chociaż pozytywny przypadek COVID-19 znaleziono w tzw. strefie A, czyli grupie z obsadą i ekipą filmową.

Polecamy

Deadline podaje, że osoba zarażona będzie w kwarantannie, tak samo zresztą jak jego bliscy. Produkcja ma zostać wznowiona już 21 lipca 2021 roku.

"House of the Dragon" to kolejna z produkcji w Wielkiej Brytanii, która została wstrzymana przez koronawirusa - kilka tygodni temu Deadline poinformował, że już dwukrotnie zatrzymano prace nad 2. sezonem "Bridgertonów". Zresztą nawet zdjęcia do 2. sezonu "Wiedźmina" były przekładane z powodu pandemii.

Polecamy

Brytyjski rząd zniósł 19 lipca 2021 roku wszystkie obostrzenia dotyczące koronawirusa, chociaż przez ostatnie kilka dni notowano kilkadziesiąt tysięcy nowych zarażeń w trakcie doby. Do tego premier Boris Johnson musiał się udać na samoizolację, ponieważ miał kontakt z ministrem zdrowia Sajidem Javidem, który jest jednym z zarażonych. 

Jeśli chodzi o serial od George'a R.R. Martina, Ryana Condala i Miguela Sapochnika, to produkcja rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku, a produkcja ma zadebiutować już w 2022 roku. W rolach głównych pojawią się Paddy Considine, Olivia Cooke, Matt Smith, Emma D’Arcy oraz Fabien Frankel. W pozostałych rolach pojawią się Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best i Sonoya Mizuno.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.