Idris Elba stworzy ze swoją żoną... serial anime. O czym opowie "Dantai"?

03.02.2021 11:57
Idris Elba stworzy ze swoją żoną... serial anime. O czym opowie "Dantai"? Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Para poinformowała o tym, że podjęła współpracę z serwisem streamingowym Crunchyroll, w ramach której stworzy "mroczny serial anime" o roboczym tytule "Dantai".

Idris i Sabrina Elbowie tworzą serial anime dla Crunchyroll

Takich wieści nie spodziewał się chyba nikt - jak podaje Variety, Idris Elba wraz z żoną Sabriną stworzą serial anime na potrzeby platformy streamingowej Crunchyroll. Małżeństwo będzie pełniło rolę pomysłodawców i producentów wykonawczych projektu "Dantai" (tytuł roboczy). Poznaliśmy też pierwsze szczegóły nadchodzącej produkcji.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu Crunchyroll udostępnionym przez Variety, "Dantai" ma być mrocznym serialem sci-fi utrzymanym w klimacie afro-futuryzmu, którego fabuła została osadzona w ogromnym mieście. Rozwinięcie biotechnologii spowodowało ogromne rozwarstwienie społeczne - od teraz jest się tylko kimś albo nikim.

Głównymi bohaterami mają być reprezentanci obydwóch stron, którzy stają naprzeciwko sobie w historii, która ma opowiedzieć o równości i połączeniu między ludźmi w zepsutym społeczeństwie.

Polecamy

Małżeństwo nie kryło ekscytacji z powodu swojej pierwszej współpracy jako producenci. Jak czytamy w oświadczeniu:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić powstanie naszego pierwszego anime. Obydwoje jesteśmy fanami tego gatunku i widzimy ogromną szansę w stworzeniu czegoś unikalnego dla tak potężnej platformy, jak Crunchyroll. "Dantai" to nasz pierwszy wspólny projekt producencki i przy okazji opowieść, która jest bliska naszemu sercu.

Zadowolony ze współpracy jest również Crunchyroll. Pełniąca rolę generalnego menadżera Joanne Waage jest dumna, że udało im się nawiązać kontakt z tak utalentowanymi twórcami:

Młodsze generacje widzów doświadczyły "zmęczenia superbohaterami" i poszukują historii takich, jak "Dantai". Współpraca z Sabriną i Idrisem Elbami to kolejny przykład tego, że nasza firma szuka jak najlepszych partnerów, żeby przedstawiać widzom nowe, świeże pomysły i historie za pomocą medium, które przekracza granice i generacje.

Serwis Crunchyroll kilka tygodni temu był bohaterem wielu artykułów prasowych, kiedy to WarnerMedia sprzedało platformę grupie Sony za około 1,2 miliarda dolarów. W styczniu 2021 roku serwis poinformował, że ma obecnie ponad 4 miliony płatnych użytkowników.

Crunchyroll zostało założone w 2006 roku. W ofercie serwisu znajduje się około 1000 produkcji (ponad 30 tysięcy odcinków), a portal jest dostępny w ponad 200 krajach. Oprócz bazy płacących klientów, serwis ma również ponad 100 milionów zarejestrowanych użytkowników.

Data premiery i obsada "Dantai" pozostają nieznane.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.