Ile odcinków będzie miał finałowy sezon „Gotham”?

Sergiusz Kurczuk
05.06.2018 12:51
Gotham|undefined Fot. materiały promocyjne

5. sezon „Gotham” będzie zakończeniem historii młodego Bruce'a Wayne'a. W ilu odcinkach twórcy opowiedzą finał serialu?

Finał 4. sezonu „Gotham” sprawił, że fani serialu w niepewności czekają na kontynuację historii. Twórcy zapowiedzieli, że 5. sezon będzie jednocześnie końcem całej opowieści o Gotham w czasach, kiedy Batman jeszcze nie strzegł metropolii. Na razie nie wiele wiadomo na temat fabuły 5. sezonu, chociaż producent wykonawczy John Stephens zapowiedział, na którym komiksie mają się opierać wydarzenia ukazane w ostatnich odcinkach „Gotham”. Fani zastanawiają się również nad kwestiami formalnymi. Jedną z nich jest ilość epizodów ostatniego sezonu serialu. 

„Gotham” - ile odcinków będzie miał 5. sezon serialu?

Do tej pory widzowie „Gotham” byli przyzwyczajeni do dość długich sezonów. W poprzednich seriach przygody młodego Jima Gordona rozkładano na 22 odcinki. Według najnowszych doniesień finał serialu ma być krótszy o ponad połowę. Jak donosi portal Comick Book, aktorka Camren Bicondova wcielająca się w serialową Catwoman, zdradziła, że tym razem widzowie dostaną jedynie 10 odcinków. Gwiazda wyjawiła tę informację na temat serialu na instagramowym live z fanami. 

Catwoman Fot. foto: materiały promocyjne

Do tej pory snuto teorię, że finał „Gotham” ma się składać z 13 odcinków. Oczywiście ta liczba nie została oficjalnie potwierdzona przez stację FOX. Zresztą aktorzy serialu niejednokrotnie wprowadzili swoich fanów w błąd. Nie wykluczone jednak, że Bicondova ma rację i końcowa potyczka między grasującymi po mieście złoczyńcami i nielicznymi prawymi mieszkańcami miasta zostanie ukazana tylko w 10 odcinkach. Przeciwko tej tezie jest jednak postanowienie producentów serialu, którzy chcieli przekroczyć próg 100 odcinków. Gdyby finał rzeczywiście składał się z 10 epizodów, produkcja zakończyłaby się na numerze 98. 

Fanów może zmartwić informacja, że mnogość wątków, postaci i wydarzeń zostanie zamknięta w niecałe 10 godzin. Wszyscy miłośnicy „Gotham” spodziewali się raczej standardowej liczby odcinków. Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się prawdopodobnie na początku roku 2019, kiedy finał „Gotham” trafi na antenę stacji FOX.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.