„Infiltracja” stanie się serialem

Robert Skowronski
24.08.2016 14:20
„Infiltracja” stanie się serialem Fot. materiały prasowe

Obraz w reżyserii Martina Scorsese zostanie przeniesiony na mały ekran. Projektem zajmuje się Amazon i Warner Bros. Television.

Oscarowe dzieło, które zdobyło statuetki w kategoriach Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepszy film, Najlepszy reżyser oraz Najlepszy montaż doczeka się telewizyjnego odpowiednika. Oryginalnie historia rozgrywała się w Bostonie, tym razem akcja zostanie przeniesiona do współczesnego Chicago. Producentami serialu będą Amazon Studios, Vertigo Entertainment, Initial Entertainment Group oraz Plan B Entertainment. Firmy te też pracowały nad filmem z 2006 roku.

Scenarzystą pilotowego odcinka, ale też producentem serii został Jason Richman, odpowiedzialny m.in. za serial „Detroit 1-8-7”, czy tekst filmu „Bad Company - Czeski łącznik” z Anthonym Hopkinsem. W prace nad serialową wersją „Infiltracji” zaangażowany będzie także Graham King, producent kinowego oryginału.

Podzielona na odcinki wersja obrazu Martina Scorsese skupi się na postaci młodego policjanta, który pod przykrywką idzie infiltrować bezwzględny latynoski gang. Ten zaś ma swojego człowieka w policji. Serial będzie śledził losy tych dwóch postaci „kretów”, którzy starają się wypełniać swoją misję, ale też pozostać przy życiu.

Serialowa „Infiltracja” to pierwsza poważna transakcja między Warner Bros. Television a Amazonem. Jest to jednocześnie druga próba przeniesienia przez Amazona znanego tytułu kinowego na mały ekran, a w zasadzie do serwisu streamingowego. Wcześniej ogłoszono powstanie „Tom Clancy’s Jack Ryan” z Johnem Krasinskim.

Przypominamy, że „Infiltracja” w reżyserii Martina Scorsese to remake nakręconego cztery lata wcześniej azjatyckiego hitu „Infernal Affairs: Piekielna gra”. Na ekranie pojawiły się takie hollywoodzkie sławy, jak Leonardo DiCaprio, Mark Wahlberg, Vera Farmiga, Matt Damon i Jack Nicholson. Obraz zarobił na całym świecie prawie 300 milionów dolarów. Przypominamy także zwiastun dzieła:

Kilka innych filmów zostanie przekształconych w seriale. W planach są takie produkcje, jak „Przekręt”, „Egzorcysta” czy „Gwiezdne wojny”.

Co sądzicie o pomyśle na serialową „Infiltrację”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.