„Iron Fist 2” z nawiązaniem do Fantastycznej Czwórki. Czy superbohaterska rodzina pojawi się w serialu Netfliksa?

Kamil Kacperski
18.09.2018 11:51
Iron Fist|undefined Fot. kadr z serialu

Drugi sezon serialu o Dannym Randzie został przyjęty zdecydowanie lepiej od pierwszego. Do tego zawierał całkiem sporo nawiązań do szerokiego świata komiksów Marvela. Wśród nich znalazł się easter egg związany z Fantastyczną Czwórką.

No właśnie - i tu pojawia się pierwszy problem. Czy jest to tylko i wyłącznie easter egg i nawiązanie dla fanów, czy może zapowiedź tego, że już niedługo w serialowym Nowym Jorku pojawi się pierwsza rodzina Marvela? Są to pytania, na które bardzo trudno odpowiedzieć. W końcu już kilka miesięcy temu oficjalnie potwierdzono, że Disney zakupił prawa do filmowych marek studia FOX, a wśród nich znajdziemy m.in. właśnie Fantastyczną Czwórkę. 

Wydaje się zatem, że powrót rodzeństwa Storm, Reeda Richardsa i Bena Grimma do „domu” wydaje się być jedynie kwestią czasu. Ale po kolei - skąd się wzięły te spekulacje? Ano stąd, że w 6. odcinku 2. sezonu „Iron Fista” zatytułowanym „The Dragon Dies at Dawn” pojawiło się nawiązanie do legendarnego budynku okupowanego przez Fantastyczną Czwórkę, czyli Baxter Building.

Fantastyczna czwórka w MCU?

Były przyjaciel Danny'ego, Davos, przybył do Nowego Jorku w celu odzyskania mocy tytułowej żelaznej pięści. W wyniku starożytnego rytuału ta sztuka mu się udaje, a Rand staje się nagle bezsilny. Z pomocą ruszają mu Colleen Wing i detektyw Misty Knight, duet znany w komiksach jako Daughters of the Dragon. Razem w opuszczonym budynku nastawiają pułapkę na Davosa. Pomaga im również Walker, jedna z popleczniczek Davosa. Ten bezproblemowo pokonuje Danny'ego i za pomocą silnego ciosu w nogę powoduje, że ten nie może się ruszyć. Następnie ucieka, a do pomocy byłemu Iron Fistowi rzuca się Walker, która dzwoni na pogotowie.

I tu pojawia się nawiązanie do Fantastycznej Czwórki - mianowicie kobieta krzyczy, że adres to „42 Baxter”. Budynek w komiksach znajduje się na skrzyżowaniu ulicy 42 i Alei Madison, czyli jakby powiedzieli Nowojorczycy jego adres to „42 i Madison”. Wciąż pozostaje jednak pytanie, czy to tylko easter egg, czy może Netflix i Marvel wiedzą już coś, czego nie wiemy my. Drugi sezon „Iron Fista” jest już dostępny na Netfliksie.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.