J.J. Abrams i Jordan Peele zwiedzą „Kraj Lovecrafta” dla HBO

Robert Skowronski
17.05.2017 14:04
J.J. Abrams i Jordan Peele zwiedzą „Kraj Lovecrafta” dla HBO Fot. materiały prasowe

Wymienieni twórcy zajmą się ekranizacją książki „Lovecraft Country” autorstwa Matta Ruffa. Poznajcie szczegóły.

Dobrze przyjęty reżyserski debiut Peele'a, czyli pochodzące z 2017 roku „Uciekaj!”, zaowocował tym, że twórca będzie realizował kolejny projekt pod skrzydłami HBO. Produkcją zajmą się Bad Robot J.J. Abramsa, Monkeypaw Productions Jordana Peele’a i Warner Bros Television. Odcinki serialu będą trwały godzinę, a scenariusz pilota dostarczy Misha Green („Underground”, „Synowie Anarchii”) - ona też będzie showrunnerem.

„Lovecraft Country” opisywane jest jako antologia mieszcząca się w ramach kina grozy, która przyjmuje afroamerykańska perspektywę. To historia rozgrywająca się w Nowej Anglii w 1954 roku. Główny bohater, Atticus Black, wraz ze swoim wujem Georgem stara się odnaleźć zaginionego ojca. Odwiedzają stary dom będący niegdyś w posiadaniu ich rodziny, tam jednak czyhają na nich duchy i demony „białej” Ameryki. Skojarzenia z „Uciekaj!” nasuwają się same.

Matt Ruff, autor literackiego pierwowzoru mieszka w Seattle w stanie Waszyngton. W 2003 otrzymał Nagrodę Jamesa Tiptree, Jr (za powieść „Set This House In Order: A Romance Of Souls”), a w 2008 Washington State Book Award (za powieść „Złe Małpy”). Na język polski przetłumaczono cztery jego powieści - „Ścieki, gaz i prąd”, „Miraż”, „Złe małpy”, „Głupiec na Wzgórzu”.

Misha Green tak skomentowała nowy projekt:

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam „Lovecraft Country”, to wiedziałam, że ma to potencjał na stanie się czymś, czego jeszcze nie było w telewizji. Jordan, JJ, Bad Robot, Warner Bros i HBO - wszyscy doskonale się znają na przesuwaniu granic. Jestem strasznie podekscytowana tym, że będziemy razem działać przy tym projekcie.

Na dany moment twórcy nie odkryli większej ilości kart.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.