J.J. Abrams zrobi aktorską wersję anime "Speed Racer" dla Apple TV+. Co wiemy o serialu?

26.05.2022 12:08
J.J. Abrams zrobi aktorską wersję anime "Speed Racer" dla Apple TV+. Co wiemy o serialu? Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

J.J. Abrams jest zamieszany w wiele produkcji i projektów dla różnych wytwórni - teraz do CV może sobie dopisać współpracę z Apple TV+, dla którego ma zrobić serial na bazie anime "Speed Racer".

JJ Abrams zrealizuje serial na bazie anime Speed Racer

"Speed Racer" to jedno z najbardziej popularnych anime na zachodzie, które pomogło wiele lat temu rozpromować japońską sztukę w USA. Seria jest na tyle popularna, że w 2008 roku siostry Wachowskie przygotowały aktorski film na bazie projektu, który w niektórych kręgach jest kultowy. A jak teraz podaje Variety, JJ Abrams zrealizuje serial aktorski dla Apple TV+.

Polecamy

JJ Abrams będzie producentem wykonawczym serialu "Speed Racer", którzy napiszą Ron Fitzgerald oraz Hiram Martinez - oni również będą pełnili funkcje producentów wykonawczych. Abrams pracuje z ramienia Warner Bros. Televison ze względu na swoją ogromną umowę z firmą, dla której ma też zrealizować nową wersję Supermana oraz Constantine'a (które nadal są we wczesnej fazie rozwoju). 

Głównym bohaterem "Speed Recera" jest... Speed Racer i jego super samochód Mach 5. W wyścigach pomaga mu jego rodzina, ojciec/mechanik Pops, młodszy brat Spritle i jego szympans Chim-Chim, a także jego dziewczyna, Trixie. Speed często musi rywalizować z tajemniczym Racerem X, którego tożsamość jest zaskakująco znajoma rodzinie Racerów... 

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy, to będzie drugi aktorski amerykański projekt na bazie anime - w 2008 roku siostry Wachowskie zrobiły "Speed Racera", w którym główną rolę zagrał Emile Hirsch. Film był jednak niesatysfakcjonujący finansowo i nie zdobył poklasku mainstreamu.

Jak to zwykle bywa, "Speed Racer" zadebiutował jako manga autorstwa Tatsuo Yoshidy w latach 60. Wówczas nosił tytuł "Mach GoGoGo".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.