Jak doszło do katastrofy w Czarnobylu? Zobacz pierwsze zdjęcia z nowego serialu HBO

Sergiusz Kurczuk
11.02.2019 12:43
Jak doszło do katastrofy w Czarnobylu? Zobacz pierwsze zdjęcia z nowego serialu HBO Fot. materiały prasowe

Stacja HBO zaprezentowała pierwsze zdjęcia z nadchodzącej produkcji opowiadającej o katastrofie w Czarnobylu oraz jej skutkach dla mieszkańców miasta.

Stacja HBO słynie z bardzo dobrych seriali. Obecnie ramówkę na najbliższe miesiące przyćmiła zbliżająca się premiera "Gry o tron". Niedawno twórcy zaprezentowali pierwsze zdjęcia z finału telewizyjnej adaptacji prozy George'a R.R. Martina. To jednak niejedyny serial HBO, z którego zdjęcia pojawiły się w sieci. Za kilka miesięcy zadebiutuje "Czarnobyl" ze Stellanem Skarsgårdem i Emily Watson w rolach głównych. Jak prezentują się pierwsze fotografie z serialu?

Przeczytaj także

"Czarnobyl" - zdjęcia z nowego serialu HBO

Przedstawiciele serwisu Collider spotkali się z jednym z twórców "Czarnobyla" - Craigem Mazinem - scenarzystą i współproducentem serialu. Mazin przyznał, że na razie o produkcji jest cicho, ale wkrótce przyciągnie przed ekrany telewizorów, komputerów i tabletów wielu widzów. Szczególnie tych, których zawsze interesowała katastrofa słynnej elektrowni jądrowej. Twórcy postarali się, by ukazać historię ze szczegółami i zgodnie z wszystkimi dostępnymi faktami. Jak "Czarnobyl" prezentuje się na pierwszych zdjęciach?

Czarnobyl Fot. foto: materiały promocyjne
Czarnobyl Fot. foto: materiały promocyjne
Czarnobyl Fot. foto: materiały promocyjne
Czarnobyl Fot. foto: materiały promocyjne

Serial skupi się na wydarzeniach z 26 kwietnia 1986 roku, kiedy w reaktorze jądrowym bloku energetycznego numer 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej doszło do przegrzania, a w konsekwencji wybuchu wodoru, pożaru oraz rozprzestrzenienia się substancji promieniotwórczych na znaczną część Europy. Serial będzie składał się z 5 odcinków. W "Czarnobylu" zobaczymy nie tylko błąd ludzki, który kosztował życie i zdrowie niewinnych ludzi, ale również osoby, które wykazały się bohaterską postawą, ratując poszkodowanych.

"Czarnobyl" - kiedy premiera nowego serialu HBO

Skarsgård wcielił się w Borisa Szczerbinę - zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR. Szczerbina został wysłany przez Kreml, by przewodzić rządowej komisji w Czarnobylu na kilka godzin przed katastrofą. Watson zagrała Ulanę Khomuk - radziecką fizyczkę jądrową, która będzie starała się rozwikłać zagadkę eksplozji reaktora. W pozostałych rolach zobaczymy między innymi Jareda Harrisa, Paula Rittera, Jessie Buckley, Adriana Rawlinsa oraz Cona O’Neilla. Reżyserem "Czarnobyla" jest Johan Renck znany z serialu "Breaking Bad". Premiera serialu została zaplanowana na maj 2019 roku. Na razie nie podano dokładnej daty debiutu pierwszego odcinka.

>>Zobacz też: Chińczycy chcą uruchomić elektrownię w Czarnobylu<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.