Jak obsada "Dark Phoenix" zareagowała na finał "Gry o tron"?

27.05.2019 15:49
Sophie Turner (Dark Phoenix)|undefined Fot. kadr z filmu Dark Phoenix

W filmie "Dark Phoenix" w tytułowej roli występuje Sophie Turner - odtwórczyni Sansy Stark z serialu "Gra o tron". Jak aktorka i jej koledzy zareagowali na finał hitu HBO?

Serial "Gra o tron" dobiegł już końca. Za kilka tygodni zobaczymy również ostatnią część serii filmów o X-Men. Po tym, jak Disney wykupił prawa do postaci, "Dark Phoenix" będzie zwieńczeniem historii o walecznych mutantach. W obu produkcjach ważną rolę pełnią postacie grane przez Sophie Turner. W związku z tym powiązaniem obsada filmu o X-Men została zapytana o wrażenia z finału hitu HBO.

"Gra o tron" - jak gwiazdy "Dark Phoenix" zareagowały na finał serialu?

Dziennikarz serwisu Collider podczas wywiadów z gwiazdami "Dark Phoenix" postanowił zapytać o wrażenia z finałowego sezonu "Gry o tron". Okazało się, że reakcje były bardzo zróżnicowane - od zachwytu nad zakończeniem, po całkowitą obojętność spowodowaną brakiem wiedzy na temat serialu. Zresztą zobaczcie sami!

Jak widać, Jessica Chastain i James McAvoyprawdziwymi fanami serialu, w którym występuje ich koleżanka z planu. Chastain była zachwycona kreacjami Turner i Maisie Williams. McAvoy oprócz wychwalania postaci Sansy, skupił się na scenariuszu i innych cechach formalnych 8. sezonu "Gry o tron". Okazało się, że nie wszyscy mają jednak czas na oglądanie hitowych seriali. Michael Fassbender zatykał uszy podczas wypowiedzi McAvoya, żeby nie doświadczyć żadnych spoilerów. Natomiast Evan Peters okrutnie zażartował sobie z Alexandry Shipp, sprzedając jej fałszywy spoiler o śmierci Sansy.

Przeczytaj także

"Gra o tron" - Sophie Turner o podobieństwach Sansy Stark i Jean Grey

Turner oczywiście nie komentowała swoich odczuć, ale podczas rozmowy z HBO porównała Sansę do Jean Grey. Obie postacie są młodymi dziewczynami, które dużo przeszły w życiu. Obie w pewnym momencie dostają w ręce wielką władzę, wymagającą szczególnej siły. Z tego powodu Turner opowiedziała o zbieżnościach między bohaterkami.

Zawsze ciągnęło mnie do silnych, niezależnych kobiet i Sansa oraz Jean takie właśnie są. W końcu wykorzystują te wszystkie straszliwe rzeczy, które się im przytrafiły i stają się niesamowicie silnymi kobietami.

Podczas rozmowy padło też pytanie, którego nie powstydziłby się żaden geek, mogący spotkać się z Turner - co by było, gdyby powstał crossover pomiędzy "X-Men" i "Grą o tron".

Gdyby te dwa światy się ze sobą zderzyły, myślę, że Jean prawdopodobnie należałaby do Targaryenów. Ona jest Phoenix. Ożyła z popiołów zupełnie jak Daenerys pod koniec 1. sezonu. Chodzi o ogień, kotku!

Czy "Dark Phoenix" skończy się dla Jean równie dramatycznie, jak "Gra o tron" dla Dany? W końcu w komiksach jej ukochany Cylops musiał poświęcić miłość i zabił Phoenix, by ratować wszechświat przed morderczymi zapędami tej potężnej istoty.

"Dark Phoenix" - kiedy premiera?

O tym, jak zakończy się film, przekonamy się za jakiś czas. Tuż przed premiera filmu w sieci pojawił się teledysk do utworu "Extraordinary Being" śpiewanego przez Emeli Sande. W klipie widzimy fragmenty "Dark Phoenix", w których pojawiła się zupełnie nowa mutantka.

Chodzi o Dazzler - bohaterkę, która początkowo była piosenkarką, ale z czasem wykorzystała swoje nadprzyrodzone moce do walki ze złem. Alison Blair - bo tak w rzeczywistości nazywa się Dazzler, potrafi absorbować dźwięk i przekształcać go w światło - nie tylko jasne rozbłyski, ale również śmiercionośne lasery. Czy bohaterka będzie pełniła ważną rolę w filmie? Dowiemy się 7 czerwca 2019 roku, kiedy produkcja wejdzie na ekrany polskich kin.

Zobacz też: "Dark Phoenix" - wszystko co wiemy na temat nowego filmu Marvela. Data premiery, fabuła, obsada

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.