Jak wyglądałby Homer Simpson w prawdziwym świecie?

Olga Konarzycka
21.08.2018 11:28
Homer Simpson|undefined Fot. kadr z wideo „The Simpsons Treehouse of Horror V The Shining S6”/ Homer J Simpson

Homer Simpson ma to szczęście, że jest głową jednej z najpopularniejszych kreskówkowych rodzin na świecie. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś, jak pracownik elektrowni jądrowej w Springfield wyglądałby w prawdziwym świecie? Zobaczcie prace Miguela Vasqueza.

Seriale animowane mają to do siebie, że potrafią bawić osoby w każdym wieku. Dlatego też dorośli chętnie sięgają do ulubionych kreskówek z czasów dzieciństwa. Wielu decyduje się przedstawić ulubione postaci w całkiem nowym świetle. Jedni zastanawiają się, czym mogli by się zajmować znani bohaterowie po latach, inni natomiast tworzą nowe wersje klasycznych disneyowskich piosenek. Miguel Vasquez ma jednak jeszcze ciekawsze zainteresowanie. Artysta tworzy podobizny sławnych animowanych bohaterów w 3D.

Homer Simpson w 3D

Nie jest żadną tajemnicą, że animatorzy często nie zachowują właściwych dla ludzi proporcji tworząc ich animowane wersje. Zazwyczaj kreskówkowe postaci mają przesadnie wielkie oczy, głowy czy niecodzienne kolory skóry.Idealnym przykładem są w tym wypadku „Simpsonowie” co postarał się udowodnić Vasquez. Na jego profilach w mediach społecznościowych w sierpniu 2018 roku zadebiutowała osobliwa podobizna Homera Simpsona - mieszkańca Springfield, pracownika tamtejszej elektrowni jądrowej oraz miłośnika pączków i piwa marki Duff. Jesteście ciekawi jak średnio rozgarnięty bohater wyglądałby, gdyby żył w prawdziwym świecie? Zobaczcie zdjęcia.

Trzeba przyznać, że poza animowaną rzeczywistością Matta Groeninga głowa rodziny Simpsonów prezentuje się nieco przerażająco. Chociaż na ogół poczciwy Homer nie kojarzy nam się z sennymi koszmarami, wyłupiaste oczy i dziwnie nieproporcjonalna twarz niewątpliwie działają na wyobraźnie. Ciekawe, czy artysta zdecyduje się pokazać w wersji 3D również krewnych Homera - szczególnie interesująco przedstawione mogłyby zostać fryzury jego dzieci, które w animacji z zasadzie zlewają się z ich skórą. Nie możemy się doczekać.

Jak bohaterowie kreskówek wyglądaliby w prawdziwym świecie?

Homer Simpson to nie jedyny bohater, którego Vasquez zdecydował się ukazać w nieco bardziej realistycznej wersji. Wcześniej artysta tworzył równie upiorne projekty, czego najlepszym dowodem jest jego profil na Instagramie (@marvelous_mikee). I tak wśród opublikowanych przez niego zdjęć możemy na przykład znaleźć trio z serialu „Ed, Edd i Eddy”, które wygląda jak grupka osiedlowych gangsterów.

Równie przerażająco prezentują się zazwyczaj słodcy do bólu bohaterowie serii „Spongebob Kanciastoporty”oraz najsławniejszy różowy pies świata - Chojrak. Główny bohater klasycznego serialu Cartoon Network, „Chojrak – Tchórzliwy pies” w rzeczywistości prezentowałby się równie upiornie, co potwory i zjawy przed którymi tak zawzięcie bronił Muriel i Eustachego.

„Simpsonowie” w wersji kinowej

Już wkrótce będziemy mogli już po raz drugi oglądać perypetie mieszkańców Springfield na ekranach kin. W 2007 roku zadebiutowała produkcja „Simpsonowie: Wersja kinowa”. Opowiadała o fatalnej decyzji Homera, aby pozbyć się odchodów jego świnki Spider Chruma w dramatycznie zanieczyszczonym okolicznym jeziorze. Przez to całe miasto zostało odizolowane od świata przez rządową agencję, która zdecydowała się uwięzić mieszkańców pod szklaną kopułą. Homerowi, Marge, Bartowi, Lisie i Meg udaje się uciec i osiedlić się na Alasce, jednak ostatecznie decydują się pomóc rodzinnemu Springfield.

„Simpsonowie” to najdłużej emitowany w prime time serial w historii telewizji. Produkcja zadebiutowała w 1989 roku i do tej pory doczekała się 29 sezonów. W sierpniu 2018 na platformie Netflix swoją premierę miała kolejna animacja autorstwa Matta Groeninga, „Rozczarowani”. Naszą recenzję znajdziecie na Antyradio.pl.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.