James McAvoy i X-23 z "Logana" w nowym serialu HBO. Zobaczcie zwiastun "His Dark Materials"

19.07.2019 14:26
James McAvoy i X-23 z "Logana" w nowym serialu HBO. Zobaczcie zwiastun "His Dark Materials" Fot. youtube.com/HBO Polska

HBO i BBC połączyły siły i podczas Comic-Conu w San Diego zaprezentowały pełny zwiastun serialu fantasy "His Dark Materials", adaptacji powieści Phillipa Pullmana.

Comic-Con w San Diego jak co roku przynosi wiele nowości. Tym razem swoją nową flagową serię fantasy zaprezentowało HBO, które we współpracy z BBC przygotowało serial "His Dark Materials" (w Polsce książka doczekała się tytułu "Mroczne materie"). Nowe dzieło stacji odpowiedzialnej za "Grę o tron" zapowiada się naprawdę ciekawie. Na ekranie pojawią się m.in. James McAvoy, Ruth Wilson, Lin-Manuel Miranda, Clarke Peters, a także znana z filmu "Logan" Dafne Keen.

His Dark Materials - zwiastun serialu fantasy od HBO

"Mroczne materie" to dość popularna na Zachodzie, ale mało znana w Polsce seria fantasy autorstwa brytyjskiego pisarza Philipa Pullmana. Cykl autora osadzony jest w alternatywnym świecie, w którym ludziom towarzyszą manifestacje ich dusz, które przybierają kształty zwierząt. Te są nazywane dajmonami, a w trailerze "His Dark Materials" widzimy m.in. wielkiego opancerzonego niedźwiedzia, węża, a także kruka. Oto pierwszy oficjalny zwiastun nowej serii fantasy od HBO:

Przeczytaj także

Do tej pory udało się zekranizować pierwszą odsłonę serii fantasy. Miało to miejsce w 2007 roku - "Złoty kompas" nie był wielkim sukcesem komercyjnym, ale zasłużył na Oscara w kategorii "Najlepsze efekty specjalne".

Będzie hit na miarę Gry o tron?

Czy "His Dark Materials" okażą się być przebojem na miarę "Gry o tron"? Tego dowiemy się jesienią 2019 roku, kiedy to serial zadebiutuje na antenie HBO.

Zobacz także: >> "Gra o tron": wygraj zestaw gra "Ryzyko" + notes z logo serialu <<

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.