Jarosław Kaczyński nazwany „polskim karłem” w nowym odcinku „South Park”?

Kamil Kacperski
10.11.2017 11:15
Jarosław Kaczyński nazwany „polskim karłem” w nowym odcinku „South Park”? Fot. kadr z wideo

W najnowszym odcinku serialu animowanego widzimy scenę, w której Pan Garrison, prezydent USA, rozmawia z wpływową osobą polskiej sceny politycznej. W trakcie konwersacji szef rządu Stanów Zjednoczonych nazywa polityka „polskim karłem”. Zobaczcie wideo.

„South Park” od dawna wyśmiewa mniejsze i większe grzeszki Amerykanów. W ostatnich kilku sezonach ze względu na prezydenturę Donalda Trumpa, serial wszedł mocniej w tematy polityczne. Pan Garrison, postać która wcześniej była nauczycielem w podstawówce, do której uczęszczają bohaterowie serialu, w poprzednim sezonie dzięki mocno rasistowskiej kampanii wyborczej stał się prezydentem USA.

W siódmym odcinku 21. sezonu przedstawiona jest scena, w której Pan Garrison, wzorowany wizualnie na prawdziwym prezydencie USA, rozmawia z  jednym z polityków naszego kraju. I raczej nie przebiera w słowach, nazywając go „polskim karłem”. Zobaczcie sami:

Tak tak, rozumiem to ped*le, a ty powinieneś zrozumieć jak będą smakowały moje jaja, kiedy waszemu Państwu zaczną kończyć się pieniądze. Mam kompletnie w ch*ju jakieś traktaty, ty jesteś polskim karłem. Poczekaj chwilę, zaraz oddzwonię. Ta, ty też się pie*dol niedorozwoju.

Nie można rozpatrywać tej sceny jako ataku na polski rząd, ale raczej jako parodię tego, jak wygląda polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych. Należy mieć również na uwadze to, że to nie pierwszy raz kiedy serial naśmiewał się ze znanych osób. Obiektem kpin twórców byli nieżyjący już artyści, tacy jak Kurt Cobain, Michael Jackson czy Tupac.

Cały odcinek możecie zobaczyć na oficjalnej stronie serialu southparkstudios.com. Epizod jest zatytułowany „Doubling Down” i został wyemitowany 8 listopada 2017 roku.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.