John Malkovich jako Herkules Poirot w zwiastunie serialu "The ABC Murders"

Sergiusz Kurczuk
28.12.2018 14:02
John Malkovich (The ABC Murders)|undefined Fot. kadr z serialu The ABC Murders

Herkules Poirot powraca w serialowej adaptacji powieści Agathy Christie pod tytułem "A.B.C.". W słynnego belgijskiego detektywa wcieli się John Malkovich.

Kryminały Agathy Christie, mimo że napisane prawie sto lat temu, wciąż przyciągają kolejnych miłośników skomplikowanych zagadek. Nic więc dziwnego, że tę klasykę sięgają kolejni twórcy filmów i seriali. Dzięki adaptacji powieści "A.B.C." już niedługo zobaczymy kolejną przygodę Herkulesa Poirota. Tym razem w pedantycznego belgijskiego detektywa wcieli się John Malkovich. Jak aktor prezentuje się w tej roli?

"The ABC Murders" - zwiastun miniserialu Amazona

Za serial zatytułowany "The ABC Murders" wzięła się platforma streamingowa Amazona. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun tej niepokojącej opowieści o seryjnym mordercy, kierującym się dość ciekawym sposobem wybierania ofiar. 

Akcja serialu rozgrywa się w 1933 roku i opowiada o mordercy, poruszającym się kolejami brytyjskimi, zabijającym według dość nietypowego wzorca. Tajemniczy przestępca kieruje się alfabetem i morduje osoby o inicjałach z abecadła. Scenarzystą i producentem wykonawczym serialu jest Sarah Phelps. Reżyserem jest natomiast Alex Gabassi. "The ABC Murders" będzie się składać z trzech odcinków. Oprócz Malkovicha, na ekranie pojawią się również Andrew BuchanAnya ChalotraEamon FarrenJack FarthingTara FitzgeraldShirley HendersonBronwyn JamesFreya MavorMichael Shaeffer oraz gwiazda serii "Harry Potter" Rupert Grint. 

"The ABC Murders" - kiedy premiera?

Serial zostanie wyprodukowany przez Mammoth SceenAgatha Christie Limited. W Wielkiej Brytanii "The ABC Murders" będzie można oglądać na BBC One. Reszta świata będzie mogła rozwikłać zagadkę z Herkulesem Poirotem już 1 lutego 2019 roku. Co ciekawe, nie jest to pierwsza w ostatnim czasie adaptacja prozy Christie. W 2017 roku powstał film na podstawie "Morderstwa w Orient Expressie" w reżyserii Kennetha Branagha. Filmowiec zamierza powołać do życia całe filmowe uniwersum oparte na kryminałach brytyjskiej pisarki. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.