Jon Bernthal ma nadzieję, że „The Punisher” wznowi debatę nad kontrolą dostępu do broni palnej

Sergiusz Kurczuk
13.11.2017 16:11
Jon Bernthal ma nadzieję, że „The Punisher” wznowi debatę nad kontrolą dostępu do broni palnej Fot. kadr z serialu The Punisher

Czy serial platformy Netflix „The Punisher” spowoduje zmiany w systemie prawnym Stanów Zjednoczonych? Aktor Jon Bernthal wierzy, że serial spowoduje wznowienie debaty nad dostępem do broni palnej. 

Nie trzeba być fanem komiksów Marvela, żeby znać postać Punishera. Bezwzględny mściciel wykorzystuje swoją wiedzę nabytą w wojsku, by rozprawić się raz na zawsze ze wszystkimi szumowinami, które wejdą mu w drogę. Niekończąca się vendetta i brutalna walka z niesprawiedliwością spowodowała, że charakterystyczna czaszka pojawiła się na nie jednym gadżecie noszonym przez fanów antybohatera. 17 listopada 2017 roku zobaczymy pierwszy sezon serialu Netfliksa, opowiadający o Punisherze.

Premiera miała odbyć się wcześniej, ale w związku z masakrą, która w październiku 2017 roku miała miejsce w Las Vegas, przeniesiono ją o kilkanaście dni do przodu. Wszystko, by uszanować ofiary terrorysty, który do zamachu wykorzystał ciężką broń palną. Serialowemu Punisherowi podobny arsenał nie jest obcy. Aktor wcielający się w głównego bohatera powiedział dla USA Today, że serial powinien dać do myślenia mieszkańcom Stanów Zjednoczonych. 

Sztuka w swojej najwyższej postaci może być odzwierciedleniem społeczeństwa i może sprawić, by społeczeństwo spojrzało na siebie krytycznym okiem.  I uważam, że naszą pracą jest zadawać kwestionujące pytania. Jeśli ten serial w jakiś sposób to robi, to naprawdę pozytywna oznaka. 

Jon Bernthal ma nadzieję, że motywy pojawiające się w serialu „The Punisher” skłonią widzów do dyskusji na temat kontroli dostępu do broni palnej. Aktor skomentował też strzelaninę w Sutherland Springs w Teksasie, do której doszło 5 listopada 2017 roku. 

Nie ma słów opisujących to, co się tam wydarzyło, mój Boże, musimy zacząć zdawać sobie sprawę, że mamy poważny problem i rozpocząć otwarty dialog na ten temat. Trzeba skończyć z zacietrzewieniem i upartością naszych stanowisk politycznych. Zacząć rozwiązywać ten problem i otworzyć nasze serca i umysły na siebie nawzajem i po prostu to razem przepracować. 

Wokół produkcji już pojawiły się kontrowersje. Odtwórca Punishera ma nadzieję, że serial pobudzi społeczeństwo amerykańskie do inteligentnej dyskusji. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.