Joon-ho Bong zdradził szczegóły nadchodzącego serialu na podstawie "Parasite"

08.07.2021 13:49
Joon-ho Bong zdradził szczegóły nadchodzącego serialu na podstawie "Parasite" Fot. Album Online/East News

Reżyser "Parasite" Joon-ho Bong niedawno zdradził sporo szczegółów na temat nadchodzącego serialu na podstawie swojego wielkiego kinowego przeboju.

Parasite - co wiemy o nadchodzącym serialu na podstawie filmu?

O istnieniu serialu dowiedzieliśmy się w 2020 roku, kiedy to "Parasite" otrzymało kilka Oscarów. HBO zapowiedziało, że Bong będzie głównym producentem produkcji, a w stworzeniu projektu pomoże mu Adam McKay, współtwórca popularnej "Sukcesji".

Polecamy

Niedawno reżyser wypowiedział się na temat nadchodzącego serialu w Cannes. Bong stwierdził w rozmowie z IndieWire:

To był film o bogatych i biednych rodzinach. To jest problem, który znajdziecie wszędzie. Ten serial będzie dziełem wielkiego geniusza. Pracowałem już z Adamem KcKayem i on zajmuje się scenariuszem. Wiem też, że zrealizujemy produkcję w Stanach Zjednoczonych.

Twórca dodał również, że produkcja będzie się nieco różniła od oryginału:

Ten temat znajduje reakcje wszędzie - czy to we Francji, czy w USA. Wiele osób chciałoby być bogatymi, ale jeszcze więcej boi się stać się biednymi. Jestem zaangażowany w adaptację od HBO. Wiem, że to będzie czarna komedia. Pracuje blisko z Adamem McKayem. Ale tym razem trzymam się trochę z daleka, bo jestem producentem.

Polecamy

Bong potwierdził również, że pracuje nad swoimi kolejnymi filmami - napisał już nawet scenariusz do jednej z dwóch planowanych produkcji. Co ciekawe, skrypty są od siebie mocno różne chociażby pod względem języka - jeden jest po koreańsku, drugi po angielsku.

Reżyser nie chciał zdradzać zbyt dużo szczegółów, ale wyznał, że:

Koreański film rozgrywa się w Seulu i ma unikalne elementy horroru i akcji. Ale trudno jest jasno określić do jakiego gatunku należy.

Niestety - daty premiery wszystkich powyższych projektów są nieznane.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.