Joss Whedon powraca do „Buffy: Postrachu Wampirów”

Kamil Kacperski
23.02.2018 14:44
Obsada Buffy, Postrachu Wampirów|undefined Fot. materiały prasowe

Twórca serialu powraca do pisania historii swojej ukochanej kreacji. Jakim zagrożeniom tym razem będzie musiała stawić czoła nieustraszona Buffy?

Życie artystyczne Jossa Whedona w ciągu ostatnich kilku dni lutego 2018 roku przypomina parabolę. Po tym, jak ogłosił, że nie wyreżyseruje filmu „Batgirl”, mogło się wydawać, że twórca zamierza odpocząć od pracy w branży rozrywkowej. Okazuje się jednak, że Joss Whedon powróci do pisania przygód Buffy.

Niestety, nie chodzi o serial o nieustraszonej pogromczyni wampirów, a o serię komiksową, która ukazuje się od 1998 roku aż do teraz (z przerwą w latach 2004-2007). Potwierdzono, że Joss Whedon zajmie się pisaniem historii, które znajdą się w 12. sezonie komiksowych przygód Buffy. W roli grafika powróci zaś Georges Jeanty, który pracował już nad zeszytami sezonu ósmego.

Joss Whedon scenarzystą komiksów 12. sezonu „Buffy: Postrachu Wampirów”

Whedon pracował już wcześniej nad komiksami o Buffy podczas 9. sezonu jej przygód. Od tamtego czasu reżyser utrzymywał honorowy tytuł producenta. Nowy sezon „Buffy: Postrachu Wampirów” rozpocznie się rok po wydarzeniach przedstawionych w końcówce sezonu 11. Główna bohaterka miała zaskakująco mało produktywny rok. Szybko jednak sytuacja wraca do normy, kiedy w jej życiu pojawiają się nowe demony, a także pochodzący z przyszłości wampir o imieniu Harth.

okładka komiksu Buffy season 10. Fot. foto: okładka komiksu Buffy season 10.

Co się zdarzy w 12. sezonie komiksów „Buffy: Postrach Wampirów”?

Dochodzi w końcu do tego, że Buffy zostaje uwięziona w pętli czasowej, co dość skutecznie utrudnia normalne funkcjonowanie, a co dopiero walkę ze sługami ciemności. Jak sobie z tym poradzi Buffy? O tym będzie można się przekonać dopiero 20 lipca 2018 roku, bo właśnie tego dnia odbędzie się premiera „Buffy the Vampire Slayer Season 12: The Reckoning”.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.