Kim jest nowy MacGyver?

Spec od zadań specjalnych w młodszym wydaniu został już znaleziony. Kto zagra główną rolę w serialu „MacGyver”?
Produkcja stacji CBS pokaże o 10 lat młodszego głównego bohatera. Poznamy historię tego jak trafił on do fundacji Pheonix, gdzie może rozwijać swój talent do tworzenia przeróżnych rzeczy z prawie niczego. Mamy się również dowiedzieć skąd dwudziestokilkuletni MacGyver nabył te umiejętności. Nie będzie to więc bezpośrednia kontynuacja tego, co oglądaliśmy w oryginalnych seriach, a raczej swego rodzaju prequel i reboot w jednym.
Przy takim pomyśle na fabułę naturalnym stało się, że Richard Dean Anderson nie powróci po latach do swojej słynnej roli. Znalazł następcę w młodszym pokoleniu. Nowym Angusem MacGyverem został Lucas Till, którego mogliśmy oglądać m.in. jako Havoka w serii „X-Men”. Stacja CBS zamówiła już pilotażowy odcinek serialu, mają się w nim pojawić także Joshua Boone oraz George Eads.
Zobaczcie jak wygląda Lucas Till:
Cały sezon, którego reżyserem został David Von Ancken, ma się zamknąć w ponad dwudziestu odcinkach. Jednak decyzja o ich powstaniu będzie zależała od powodzenia pierwszego epizodu na antenie. Scenarzystą produkcji jest Paul Downs Colaizzo, zaś producentem Henry Winkler, który ma na koncie pracę przy oryginalnej serii. Producentami wykonawczymi są Michael Clear, Lee Zlotoff oraz James Wan.
Ostatni z wymienionych początkowo brany był pod uwagę jako reżyser serialu. Twórca „Piły” i „Naznaczonego” zrezygnował z pełnienia tego stanowiska. Wcześniej jednak opowiedział o swoim pomyśle na serię, być może David Von Ancken będzie czerpać z tego co wcześniej zaproponował jego kolega?
Wstępna koncepcja zakładała pokazanie młodego MacGyvera, który udał się do Bostonu do jednego z najlepszych uniwersytetów. Jest bardzo bystrym gościem, na tyle, że trudno jest mu się dopasować do środowiska, a nawet do świata. Dlatego jest kimś w rodzaju outsidera. Jest przebiegły, mądry, świetnie zna nauki ścisłe, w tym matematykę i inżynierię. Chciałem umieścić historię MacGyvera wokół czegoś podobnego do filmu „Północ, północny zachód”.
Dzieło Alfreda Hitchcocka to nie jedyny obraz, do którego James Wan chciał nawiązać w serialu:
Zostaje oskarżony o coś, co sam zaprojektował, coś naprawdę wielkiego, czego każdy pożąda, a teraz, kiedy jego wynalazek jest uzbrojony i stanowi zagrożenie, wszyscy go ścigają. Ucieka ratując życie, próbując oczyścić swoje imię. To jak struktura „Wroga publicznego”. Wyobraźcie sobie ten film z tą różnicą, że Will Smith posiada umysł MacGyvera.
Oryginalne serie były emitowane w latach 1985-1992. Stworzono w sumie 7 sezonów serialu, na które złożyło się 139 odcinków. Polska premiera produkcji odbyła się w 1991 roku.
Myślicie, że Lucas Till to dobry wybór?
Oceń artykuł