Kim są Mandalorianie? Zobacz infografikę przedstawiającą historię kosmitów ze "Star Wars"

05.11.2020 13:45
The Mandalorian - kadr z serialu Disney+|undefined Fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Serial "The Mandalorian" opowiada historię jednego z przedstawicieli walecznej rasy kosmitów z uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Co wiemy na temat ogółu Mandalorian?

Uniwersum "Gwiezdnych Wojen" wciąż się powiększa. W 2019 roku zakończono trzecią trylogię kosmicznej sagi oraz zaprezentowano pierwszy sezon serialu "The Mandalorian". W 2020 roku na platformie Disney+ zadebiutowała kontynuacja historii Mando i Baby Yody, w której poznamy nowych przedstawicieli tytułowej rasy. Kim są Mandalorianie i jaka jest ich historia?

"The Mandalorian" - kim są Mandalorianie?

W ciągu ostatnich 40 lat Mandalorianie pełnili raczej funkcję bohaterów drugoplanowych. Oczywiście zdarzały się wyjątki, ale w większości przypadków dotyczyły książek, gier i komiksów rozgrywających się w tak zwanym Expanded Universe - czyli świecie, który od kilku lat nie jest zaliczany do kanonu "Star Wars". Wiele informacji na temat świata stworzonego przez George'a Lucasa należy więc porzucić i przyswoić nowe dane, dotyczące fikcyjnych planet, kosmitów i ich kultur.

Przeczytaj także

Do niedawna najsłynniejszym Mandalorianinem był Boba Fett. Wszystko zmieniło się wraz z premierą serialu "The Mandalorian", w którym na pierwszy plan wysunął się tajemniczy łowca nagród znany po prostu jako Mando. Produkcja zdradza jednak pewne ciekawostki dotyczące mieszkańców planety Mandalora oraz wprowadza kolejnych przedstawicieli tej rasy.

Przeczytaj także

Aby uporządkować obecnie obowiązującą wiedzę na temat Mandalorian, firma ACE Cash Express postanowiła przygotować specjalną infografikę, na której nie tylko ukazano najważniejsze postacie pochodzących z Mandalory, ale również zaprezentowano historię tej społeczności.

Mandalorianie - infografika Fot. foto: print screen z ACE Cash Express/Facebook

Powyższy schemat nie tylko prezentuje najważniejsze informacje na temat Dina Djarina (tak naprawdę nazywa się Mando), ale również Sabine Wren - Mandalorianki z animacji "Star Wars: Rebelianci", Jango i Boby Fettów z dwóch pierwszych filmowych trylogii oraz Straży Śmierci - ugrupowania znanego z serialu "Gwiezdne Wojny: Wojny klonów".

Przeczytaj także

Dzięki infografice możemy też prześledzić historię Mandalorian, obejmującą wszystkie najważniejsze wydarzenia, w których brali udział. Przy każdym wyszczególniono, którego filmu bądź serialu ze świata "Star Wars" pochodzi dane wydarzenie. Dzięki powyższemu kalendarium można też łatwo osadzić w czasie wydarzenia z "The Mandalorian".

Przeczytaj także

"The Mandalorian" sezon 2 - kiedy następny odcinek?

Pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu pod koniec października 2020 roku trafił na Disney+. W tytułowej roli powrócił oczywiście Pedro Pascal. W obsadzie znaleźli się też Giancarlo Esposito, Carl Weathers, Gina Carano, Taika Waititi i Emily Swallow. W serialu mamy zobaczyć również Rosario Dawson jako Ahsokę Tano, Temuerę Morrisona w roli Boby Fetta oraz Katee Sackhoff wcielającą się w Bo-Katan Kryze. Za scenariusz i reżyserię nowych odcinków odpowiadają natomiast Jon Favreau, Dave Filoni, Bryce Dallas Howard, Rick Famuyiwa, Carl Weathers, Peyton Reed i Robert Rodriguez. Drugi odcinek nowych przygód Mando i Dzieciaka zadebiutuje już 6 listopada 2020 roku.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Te seriale pobiły drugi sezon "The Mandalorian". Które produkcje mają większą oglądalność?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.