Kim są nowi aktorzy z 2. sezonu „Stranger Things”?

Robert Skowronski
17.10.2016 09:49
Kim są nowi aktorzy z 2. sezonu „Stranger Things”? Fot. materiały prasowe + Dzik Pejnta

Poznaliśmy dwójkę nowych aktorów, którzy dołączą do obsady „Stranger Things”. Kto to taki?

Netflix zamówił już 2. sezon serialu realizowanego przez braci Duffer. Powoli na światło dzienne wypływają kolejne informacje związane z nadchodzącą premierą. Dowiedzieliśmy się m.in., że produkcja będzie jak „Indiana Jonesa i Świątynia Zagłady”. Usłyszeliśmy także zapewnienie, że w 2. sezonie „Stranger Things” powrócą nieżyjący bohaterowie. Na dany moment nie ma jednak zbyt wielu twardych faktów dotyczących nowych odcinków.

Tę sytuację zmienia ogłoszenie dwóch nazwisk, które dołączą do obsady:

Sadie Sink

Dziewczynka pojawiła się wcześniej w „Unbreakable Kimmy Schmidt” oraz „American Odyssey”. W „Stranger Things” wcieli się w chłopczycę o imieniu Max. Ma ona skomplikowaną przeszłość i jest bardzo podejrzliwą osobą.

Dacre Montgomery

To dobry początek dla kariery aktora, gdyż zadebiutuje on na wielkim ekranie wraz z premierą „Power Rangers”. Z kolei w serialu Netflixa zagra przyrodniego brata Max, Billy'ego. Ma skrywać nieprzewidywalną naturę i skłonność do przemocy. Poza tym kradnie innym dziewczyny, jest mistrzem pijackich gier i jeździ czarnym Camaro.

W sumie ma zostać ogłoszonych trzech nowych aktorów w serialu. Czekamy zatem na ostatnie nazwisko - ta osoba zagra postać o imieniu Roman. Podano także, że Joe Kerry wcielający się w Steve'a Harringtona oraz Noah Schnapp grający Willa Byersa stali się stałymi członkami obsady. Kwestię dołączenia Sink i Montgomery'ego skomentował Shawn Levy, czyli producent wykonawczy serialu:

Są to z pewnością bardzo istotni nowi bohaterowie w tym sezonie, ale to trzon grupy będzie wciąż najważniejszy. Te wielopokoleniowe, tak jak sam serial, nowe postacie są naprawdę intrygujące.

Akcja drugiego sezonu ma rozgrywać się rok po wydarzeniach z serii pierwszej. Zdjęcia potrwają od października 2016 do kwietnia 2017.

W sieci zaczęły pojawiać się dyskusje na temat seksualności Willa. Z kolei „odwrócony świat” zaczął być odczytywany jako metafora przyznania się do swojej homoseksualnej orientacji, gdyż wszyscy bohaterowie, którzy tam trafiają przechodzą istny koszmar. Głos w tej sprawie zabrał Noah Schnapp, serialowy Will:

Każda dobra książka albo produkcja telewizyjna zostawia nas z mnóstwem pytań bez odpowiedzi - każe myśleć. To właśnie teraz robicie. Dla mnie to czy Will jest gejem czy też nie, jest zupełnie bez znaczenia. „Stranger Things” to serial o grupie dzieciaków, które są outsiderami trzymającymi się razem, bo doświadczali znęcania się nad nimi w takim lub inny sposób. Czy bycie uczuciowym, samotnikiem, miłośnikiem fotografii albo dziewczyną z czerwonymi włosami i dużymi okularami czyni cię homoseksualistą? Mam dopiero 12 lat, ale wiem, że każdy z nas jest inny. Sądzę, że właśnie dlatego bracia Duffer zrobili ten serial w ten sposób. Możecie zadawać te wszystkie pytania, ale mam nadzieję, że prawdziwe odpowiedzi nigdy się nie pojawią.

Oto pełny wpis Schnappa zamieszczony na Instagramie:

Co sądzicie o nowych aktorach w „Stranger Things”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.