"King Kong" jako serial aktorski od Disney+. Stworzy go James Wan, reżyser "Aquamana"

24.08.2022 10:57
"King Kong" jako serial aktorski od Disney+. Stworzy go James Wan, reżyser "Aquamana" Fot. WingNut Films / Big Primate Pictures /Collection Christophel/East News

Ikoniczny potwór zmierza na Disney+. Disney Branded Television właśnie zleciło stworzenie serialu "King Kong" (tytuł roboczy), serialu na podstawie oryginalnych powieści o wielkim małpiszonie.

King Kong bohaterem aktorskiego serialu Disney+

Według Deadline, Disney właśnie podpisał umowy z firmą Atomic Monster Jamesa Wana i dzięki temu zobaczymy pierwszy w historii serial aktorski o King Kongu. 

Polecamy

Scenarzystką serialu ma być twórczyni "Paper Girls", Stephany Folsom. "King Kong" to przygodowy serial akcji, który przeniesie historię małpiszona do czasów współczesnych. Czeka nas powrót na Wyspę Czaszki i narodziny "nowego Konga".

Serial będzie eksplorował okoliczności powstania King Konga, a także nienaturalne zagadki jego domu. Całość będzie natomiast bazować na oryginalnych książkach Meriana C. Coopera oraz nowelizacjach od Joe DeVito. 

James Wan będzie jednym z głównych producentów wykonawczych projektu, a współpracować będą z nim też Michael Clear oraz Rob Hackett - obaj z ramienia wspomnianego Atomic Monster. 

Polecamy

Jak być może pamiętacie, jakieś 5 lat temu ogłoszono start prac nad serialem "King Kong Skull Island" od MarVista Entertainment. Projekt jednak z jakiegoś powodu porzucono, ale wygląda na to, że jego niektóre założenia zostaną wykorzystane przez twórców "King Konga". 

King Kong ma na koncie już 90 lat, a prawa do wykorzystania tej postaci są bardziej skomplikowane, niż powiązania rodzinne Forresterów z "Mody na sukces". Ostatnio małpiszona podziwialiśmy w filmach Legendary/Warner Bros. Najpierw otrzymał solowy film "Kong: Wyspa Czaszki", a następnie bił się z wielkim jaszczurem w "Godzilla vs. Kong" z 2021 roku.

W produkcji jest kontynuacja tej opowieści, a oprócz tego na Netflix jest jeszcze serial animowany "Wyspa Czaszki". Wszystko sugeruje jednak, że "King Kong" od Disney+ będzie zupełnie oddzielnym tworem, który na razie nie ma ustalonej daty premiery.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.