Kit Harington jako niedoszły zabójca króla Anglii. HBO zaprezentowało 1. zwiastun serialu „Gunpowder”

Natalia Hluzow
20.11.2017 15:58
Kit Harington jako niedoszły zabójca króla Anglii. HBO zaprezentowało 1. zwiastun serialu „Gunpowder” Fot. kadr z wideo

„Gunpowder” to opowieść o historycznym spisku prochowym, która ma być równie mroczna i krwawa, co „Gra o tron”. 

Pamiętacie komiks i film „V jak Vendetta”? Jeśli tak, to powinniście pamiętać także wydarzenie, do którego się odnoszą oraz wierszyk „Remember, remember the fifth of November, The Gunpowder Treason and Plot…” („Pamiętaj, pamiętaj piąty listopada, zdradę i spisek prochowy…”). W 1605 roku, w nocy z 4 na 5 listopada kilku katolickich spiskowców zamierzało wysadzić w powietrze Izbę Lordów i tym samym zabić króla Anglii i Szkocji Jakuba I. Choć za głównego zamachowca uchodzi Guy Fawkes, to nie on był autorem całego planu. Głównymi spiskowcami byli Thomas Percy i Robert Catesby.

W rolę tego ostatniego w nowym miniserialu wyprodukowanym przez BBC wcielił się Kit Harington – znany i kochany Jon Snow z „Gry o tron”. Aktor, w przeciwieństwie do swoich koleżanek z planu, które na fali sukcesu serialu zaczęły grywać w wielkich kinowych hitach, jak „Terminator: Genisys”, „Nowi Mutanci” czy „X-Men: Dark Phoenix”, pozostał przy małych rolach i telewizyjnych formatach. Niemniej w najnowszej miniserii nie tylko kreuje postać głównego bohatera, ale także współreżyseruje i jest jedną z osób osób odpowiedzialnych za przeniesienie historii Catesby'ego na ekran.

jon snow 2 Fot. foto: kadr z wideo

Fani Jona Snow z Wielkiej Brytanii mogli podziwiać go w nowej produkcji już w październiku 2017 na kanale BBC One. Międzynarodowa publiczność będzie miała natomiast okazję oglądać serial najwcześniej 18 grudnia 2017 roku na HBO. Stacja udostępniła w związku z tym swój pierwszy oficjalny trailer „Gunpowder”, który możecie zobaczyć poniżej:

Wszystko wskazuje na to, że tak jak zapowiadano, „Gunpowder” jest mroczną opowieścią o zemście, równie krwawą, co „Gra o tron”, która jest dziś uznawana za największy hit HBO. Na ekranie, prócz Kita Haringtona zobaczymy m.in. Toma Cullena w roli Guy’a Fawkesa, Liv Tyler,  Marka Gatissa oraz Dereka Riddella w roli Jakuba I. Serial liczy trzy godzinne odcinki. Na antenę HBO ma trafić 18 grudnia 2017 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.