"Klangor": Arek Jakubik szuka zaginionej córki w nowym serialu CANAL+ [WIDEO]

09.02.2021 11:52
Klangor Arek Jakubik Fot. Jarosław Sosiński/CANAL+

CANAL+ zaprasza na kolejny mroczny serial kryminalny. "Klangor" to opowieść o psychologu więziennym, który szuka zaginionej córki. W roli głównej Arkadiusz Jakubik.

Już 26 marca 2021 na CANAL+ Premium oraz canalplus.com zadebiutuje nowy serial kryminalny stacji, która odpowiada za tak mocne produkcje jak "Belfer" czy "Kruk. Szepty słychać po zmroku". Czy "Klangor" powtórzy sukces swoich poprzedników? 

Polecamy

"Klangor": Arkadiusz Jakubik jako psycholog więzienny poszukujący córki

Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), jej ojciec - psycholog więzienny (Arkadiusz Jakubik) - rozpoczyna desperackie poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w której znalazła się jego rodzina (Maja Ostaszewska, Katarzyna Gałązka) pogłębia kryzys ich relacji i więzi. Tymczasem wokół sprawy narasta zmowa milczenia.

Polecamy

"Klangor": Obsada i twórcy

Arkadiusz Jakubik - jeden z najsłynniejszych współczesnych aktorów w Polsce - po raz pierwszy pojawi się w głównej roli w serialu. W roli żony partnerować mu będzie Maja Ostaszewska. W obsadzie "Klangora" znaleźli sie też Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska, a także Maciej Musiał, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno i Magdalena Koleśnik.

Zobacz także

Scenariusz napisał początkujący Kacper Wysocki w ramach programu CANAL+ SERIES LAB, na podstawie pomysłu Tomasza Kamińskiego. Autorem zdjęć jest Witold Płóciennik ("Kruk. Szepty słychać po zmroku"). Scenografię przygotowała Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys, kostiumy Małgorzata Fudala. Montaż jest efektem pracy Wojciecha Mrówczyńskiego i Piotra Kmiecika, zaś muzyka - Mikołaja Trzaski. Producentami są Łukasz i Piotr Dzięcioł z Opus TV, którzy produkują także drugą część serialu "Kruk" dla CANAL+. 

Za reżyserię odpowiada natomiast Łukasz Kośmicki, reżyser seriali "Rysa", "Ultraviolet" i "Diagnoza", scenarzysta "Domu złego" i twórca "Ukrytej gry". Pracę na planie "Klangora" wspomina w następujący sposób:

Choć zdjęcia były trudne i intensywne to mam z nich jak najlepsze wspomnienia. Jednym z powodów była praca z fascynującymi aktorami - a byli to nie tylko ci znani i uznani, ale też absolutni debiutanci. I choć na planach filmowych bywam od wielu lat, to chyba pierwszy raz widziałem by tak wielu z nich tak blisko związało się ze swoimi bohaterami, często po prostu nimi byli. Na pewno dużą zasługę ma w tym solidny scenariusz pełny autentycznie napisanych postaci, które stawiane są przed najtrudniejszymi wyborami.

Zdjęcia do serialu odbywały się w Świnoujściu, Łodzi i Warszawie. Zakończono je w grudniu 2020 roku. W ramach zapowiedzi nowego serialu, CANAL+ udostępnił krótkie wideo z planu.

Premiera serialu "Klangor" odbędzie się 26 marca na CANAL+ Premium. Serial będzie także dostępny online na canalplus.com. 

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.