Kogo George R.R. Martin przywróciłby do życia w serialu „Gra o tron”? Pisarz zdradził wątek fabularny z „Wichrów zimy”

Sergiusz Kurczuk
11.04.2018 14:44
George R.R. Martin|undefined Fot. AA/ABACA/East News

Autor sagi „Pieśń lodu i ognia” przywróciłby do życia jedną ze zmarłych postaci w „Grze o tron”. Tym samym potwierdził jeden z wątków w nadchodzącej książce „Wichry zimy”. 

„Gra o tron” jest jednym z największych hitów stacji HBO. Zanim jednak powstał serial, tysiące czytelników na całym świecie zachwycało się cyklem powieści fantasy George'a R.R. Martina, na podstawie których stworzono słynną produkcję. Każdy, kto czytał „Pieśń lodu i ognia” wie, że twórcy serialu zdecydowali się na kilka odstępstw od papierowego oryginału. Martin w jednym z wywiadów wyznał, że zmieniłby w telewizyjnej „Grze o tron” jeden z wątków. W ten sposób potwierdził też, że postać, którą przywróciłby do życia, pojawi się w najnowszej części sagi, zatytułowanej „Wichry zimy”. 

„Gra o tron” - kogo George R.R. Martin przywróciłby do życia?

W 2017 roku pisarz udzielił wywiadu chińskiej edycji magazynu Esquire. Dzięki tłumaczeniu dziennikarzy serwisu cnet.com wiemy jakie zmiany wprowadziłby Martin w scenariuszu „Gry o tron”. Każdy fan serialu zapewne pamięta emocjonujący odcinek, w którym ślub Edmure’a Tully’ego z Roslin Frey przerodził się w masakrę znaną jako Krwawe Gody. Ludzie Waldera Freya w porozumieniu z Tywinem Lannisterem urządzili rzeź na przyjęciu weselnym, zabijając większośc dworu Winterfell. Martin na miejscu twórców serialu przywróciłby do życia jedną z postaci.

Chodzi o Catelyn Stark, która w książkach zmartwychwstała i przeobraziła się w bezwzględną Lady Stoneheart. W nowej książce przeciwieństwo żony Neda Starka powróci i nadal będzie siać zamęt. 

W książce bohaterowie mogą zostać wskrzeszeni. Po tym, jak Catelyn zmartwychwstała jako Lady Stoneheart stała się mściwą, bezduszną morderczynią. Jest ważną postacią w książkach. [Pozostawienie jej postaci] jest zmianą, którą najbardziej chciałbym wprowadzić [w serialu]. 

„Wichry zimy” - kiedy premiera?

Do końca serialowej „Gry o tron” pozostało 6 odcinków, które stacja zaprezentuje w ostatnim 8. sezonie. Trudno sobie wyobrazić, żeby twórcy zdołali wcisnąć wątek Lady Stoneheart, więc tej postaci raczej nie zobaczymy na szklanym ekranie. Fanom odmienionej Catelyn pozostaje czekać na premierę „Wichrów zimy”. Martin wciąż nie zapowiedział, kiedy fani mogą spodziewać się kolejnej części „Pieśń lodu i ognia”. HBO nadal nie zdradza premiery 8. sezonu „Gry o tron”

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.