Komiksowy Easter Egg w nowej zapowiedzi serialu "Watchmen". Zdołaliście go wyłapać?

Sergiusz Kurczuk
26.02.2019 15:47
Watchmen|undefined Fot. kadr z serialu Watchmen

W sieci pojawiła się nowa zapowiedź nadchodzących seriali HBO. Wśród nich nie zabrakło "Watchme"n. W krótkim wideo pojawił się znaczący Easter Egg.

Komiks "Strażnicy" to jedno z największych dzieł tego medium. Alan Moore i Dave Gibbons starali się tak stworzyć zawiłą i wielopoziomową historię, by nie dało się jej zekranizować. Niestety Zack Snyder postanowił podjąć wyzwanie i w 2009 roku powołał do życia film "Watchmen: Strażnicy", którego kinowa wersja nie przypadła do gustu czytelnikom. Dopiero reżyserska wersja produkcji sprawiła, że reżyserowi udało się oddać powierzchownie sens komiksowego oryginału. Stacja HBO przygotowuje obecnie serial na podstawie "Strażników", który ma być kontynuacją historii ukazanej w komiksie. W sieci ukazała się zapowiedź nadchodzących produkcji HBO. W teaserze serialu "Watchmen" ukryto znaczące nawiązanie do komiksu.

Przeczytaj także

"Watchmen" - Easter Egg nawiązujący do komiksu "Strażnicy"

Twórcy nie zdradzili zbyt wielu informacji dotyczących fabuły nadchodzącego serialu. Do tej pory pojawiło się kilka zapowiedzi, ale nie wiadomo, czego konkretnie będzie dotyczyć akcja produkcji. Potwierdzono jedynie, że jedną z centralnych postaci będzie Ozymandiasz, w którego wcieli się Jeremy Irons. W teaserach i na grafikach promocyjnych pojawiają się też dziwni policjanci, noszący na twarzach maski nawiązujące do  Rorschacha i Ozymandiasza. Według twórcy serialu "Watchmen" będzie rozgrywać się w alternatywnej przyszłości inspirowanej komiksem Moore'a i Gibbonsa.

Nie oznacza to jednak, że nie pojawią się elementy dobrze znane wszystkim fanom komiksowych "Strażników". W zapowiedzi nadchodzących seriali HBO znalazły się również wcześniej niepublikowane fragmenty serialu. Jedna scena zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ odnosi się do znaczącego momentu z finału komiksowej historii.

Watchmen Fot. foto: kadr z serialu Watchmen

Mowa o scenie, w której zadowolony Adrian Veidt (Ozymandiasz) siedzi przy stole naprzeciwko dużego kolorowego tortu ze świeczką. Bystroocy "Strażników" od razu skojarzyli, że kolory lukru nie zostały dobrane przypadkowo. Tort odnosi się do misternego planu, który Ozymandiasz wprowadził w życie, by naprawić ludzkość.

Strażnicy Fot. foto: kadr z komiksu Strażnicy

Najmądrzejszy człowiek na świecie wpadł na pomysł, by wywołać fikcyjny atak kosmitów na Nowy Jork. Wszystko po to, żeby pogodzić zwaśnionych przywódców mocarstw, dając im wspólnego wroga, z którym mogliby razem walczyć. W tym celu wraz ze sztabem najgenialniejszych naukowców opracował sposób na teleportację do centrum Wielkiego Jabłka ogromnej istoty, która wyglądała jak wielka kałamarnica. Stwór został wyhodowany w laboratorium, a jego obrzydliwa aparycja została zaprojektowana w taki sposób, by nikt nie miał wątpliwości, że ludzie padli ofiarami kosmitów z innego wymiaru.

"Watchmen" - kiedy premiera serialu HBO?

Czy cały serial będzie naszpikowany tego typu łatwymi do przeoczenia Easter Eggami? Prawdopodobnie tak. Gibbons w podobny sposób zapełnił karty "Strażników". Natomiast Moore umieścił wiele odniesień w sferze słownej. Na razie nie wiadomo, kiedy serial Damona Lindelofa trafi na antenę HBO. Premiera odbędzie się jednak jeszcze w roku 2019. W produkcji oprócz Ironsa wystąpią również Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Tom Mison, James Wolk, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith i Adelynn Spoon.

>>Zobacz też: W „Lidze Sprawiedliwości” pojawiło się odniesienie do „Strażników”<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.