Koniec "Castle Rock". Ulubiony serial fanów Stephena Kinga został skasowany

04.11.2020 09:39
Castle Rock - kadr z serialu|undefined Fot. Rex Features/East News

Fani Stephena Kinga nie będą zadowoleni. Serwis Hulu skasował serial "Castle Rock", co oznacza, że nie zobaczymy kontynuacji popularnej antologii.

Czekacie na trzeci sezon serialu "Castle Rock"? To się nie doczekacie. Serwis Hulu zakończył produkcję tytułu inspirowanego twórczością Stephena Kinga.

"Castle Rock" - Hulu kasuje serial

Stephen King to jeden z nielicznych pisarzy, którzy mogą pochwalić się tak dużą ilością dzieł przeniesiony na duży i mały ekran. Od kilku dekad do kin i stacji telewizyjnych trafiają regularnie kolejne adaptacje jego książek.

Przeczytaj także

W ciągu ostatnich lat mogliśmy zobaczyć "To", "Smętarz dla zwierzaków" czy "Outsider". Wśród produkcji na podstawie twórczości Kinga w 2018 roku pojawił się również serial Hulu pod tytułem "Castle Rock". Doczekał się tylko dwóch sezonów, bo jak podaje The Hollywood Reporter, przedstawiciele platformy postanowili go zakończyć.

Przeczytaj także

Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną podjęcia takiej decyzji. Być może chodzi o konflikt interesów Warner Bros. TV i Bad Robot J.J. Abramsa odpowiedzialnych za "Castle Rock" z Hulu. Obie firmy pracują obecnie nad serialem "Overlook", będącym spin-offem "Lśnienia", który powstanie dla HBO Max, czyli konkurencji serwisu emitującego "Castle Rock". Fani serialu nie powinni być zdziwieni, gdyż w ostatnim czasie Hulu skasowało wiele produkcji. Szefowie platformy chcą zakończyć współpracę z zewnętrznymi firmami i skupić się na tworzenia własnych treści.

Przeczytaj także

"Castle Rock" - o czym jest serial?

Pomysł na "Castle Rock" to niezwykle ambitne przedsięwzięcie. Twórcy wpadli na pomysł stworzenia antologii rozgrywającej się w uniwersum Stephena Kinga. Każdy czytelnik króla horroru wie, że wydarzenia wielu książek pisarza rozgrywają się w tym samym świecie. Pierwszy sezon skupiał się więc na dziwacznych mieszkańcach tytułowego miasteczka, które po raz pierwszy pojawiło się w opowiadaniu "Martwa strefa". W drugim sezonie mogliśmy śledzić przygody szalonej pielęgniarki Annie Wilkes znanej z powieści "Misery".

Przeczytaj także

W rolach głównych wystąpili między innymi Bill SkarsgårdMelanie Lynskey, Sissy Spacek, André Holland, Jane Levy, Scott Glenn, Lizzy Caplan, Tim Robbins, Elsie Fisher, Paul Sparks, Barkhad Abdi, Yusra Warsama i Matthew Alan.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Stephen King zdruzgotany po wizycie w kinie. Co go tak wzburzyło?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.