Kontynuacja "39 i pół" będzie historią o walce ze śmiertelną chorobą. Do obsady powrócą gwiazdy oryginalnego serialu

Sergiusz Kurczuk
04.04.2019 16:20
39 i pół|undefined Fot. kadr z serialu 39 i pół

"39 i pół" powraca w nowej odsłonie. Tym razem Darek Jankowski stanie oko w oko z nieuleczalną chorobą. Kiedy premiera serialu "39 i pół tygodnia"?

W 2008 roku na stacji TVN zadebiutował serial obyczajowy pod tytułem "39 i pół". Tytuł odnosił się do wieku głównego bohatera. Produkcja opowiadała o Darku Jankowskim (Tomasz Karolak) - podstarzałym punkowcu, który za wszelką cenę chciał uchwycić ducha młodości, mierząc się na każdym kroku z przeciwnościami losu typowego 40-latka. Serial zdobył wielką popularność i doczekał się trzech sezonów. Emisję zakończono w 2009 roku. Jednak dobrze znani bohaterowie powrócą już niedługo w kontynuacji zatytułowanej "39 i pół tygodnia". 

Przeczytaj także

"39 i pół tygodnia" - o czym jest kontynuacja "39 i pół"?

Jak donosi serwis Wirtualne Media, wraz z początkiem kwietnia wystartowały zdjęcia do kontynuacji dawnego hitu TVN. Ponownie zobaczymy dobrze znanych bohaterów, ale ich losy będą się rozgrywać 10 lat później. Tytuł znowu odnosi się do protagonisty. Tym razem jednak nietypowa liczba to czas, który mu pozostał. W pierwszym odcinku Darek pozna straszliwą diagnozę. Specjaliści wykryją u niego nieuleczalną chorobę

Chociaż temat jest dość poważny, nie zabraknie humoru typowego dla oryginalnej serii. Twórcy zapowiadają, że "39 i pół tygodnia" będzie czarną komedią. Główny bohater będzie musiał stawić czoła chorobie, jednocześnie chwytając każdy uciekający dzień. Stan zdrowia Darka odbije się na jego rodzinie i przyjaciołach. 

"39 i pół tygodnia" - kiedy premiera?

W serialu ponownie zobaczymy dobrze znanych aktorów. Oprócz Tomasza Karolaka wystąpią Daria Widawska, Alan Andersz, Marina Łuczenko-Szczęsna i Magdalena Lamparska, a także Wojciech Mecwaldowski, Antoni Królikowski, Cezary Kosiński, Krzysztof Stelmaszyk i Dorota Deląg. Nie zbraknie też nowych postaci, w które wcielą się między innymi Monika Krzywkowska, Sandra Drzymalska, Łukasz Konopka, Maja Seklecka, Bartek Kasprzykowski, Michał Koterski oraz Piotr Rogucki z zespołu Coma.

Za scenariusz oprócz pomysłodawcy "39 i pół" - Domana Nowakowskiego, odpowiadać będą Hanna Węsierska, Przemysław Jurek, Karolina Szymczyk-Majchrzak i Tomasz Cichoń. Serial ma trafić na antenę TVN jesienią 2019 roku. To kolejna kontynuacja, która powraca po długiej przerwie. W wiosennej ramówce TVN pojawił się ciąg dalszy serialu "Odwróceni" z 2007 roku. W "Odwróconych. Ojcach i córkach" ponownie wystąpili Robert Więckiewicz, Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski

>>Zobacz też: „Pułapka” TVN okazała się sukcesem! Widzowie wyłapali jednak rażącą wpadkę twórców<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.