„Korona królów” w japońskiej telewizji. Zobacz tamtejszy zwiastun [WIDEO]

30.11.2019 15:22
Korona królow|undefined Fot. kadr z wideo Facebook

Jaki kraj, tak „Gra o tron” – takie opinie o „Koronie królów” królowały w polskim internecie po premierze serialu TVP. Telenowela historyczna bardziej podoba się za granicą, niż w swoim rodzimym kraju. Emisja serialu zaczęła się w Japonii.

Produkcja TVP całkiem dobrze radzi sobie za granicami naszego kraju. Postrzegana u nas głównie przez pryzmat wyborów artystycznych wynikających z ograniczeń budżetowych „Korona królów” traktowana jest jako nieudana próba stworzenia polskiej „Gry o tron”.

TVP nie miała jednak takiej ambicji: „Korona królów” to telenowela historyczna, pełnymi garściami czerpiąca z podobnych tureckich produkcji. I podobnie jak pierwowzory, wciąga widzów w wielu krajach.

Przeczytaj także

„Korona królów” zawędrowała nawet do Japonii. W Kraju Kwitnącej Wiśni do oglądania polskiej produkcji zachęca zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Japoński zwiastun „Korony królów”. Polski system eksportowym hitem

Przygody Kazimierza Wielkiego i jego dworu zaczęły fascynować widzów jednej z japońskich stacji telewizyjnych. Oto, w jaki sposób promowana jest „Korona królów” w Japonii:

Japończycy nie stronią od pokazywania języka polskiego, co słychać w przebijających się przez entuzjastycznie opowiadającą o serialu lektorkę dialogach.

„Korona królów” emitowana jest w Japonii w porze dla dojrzałych amatorów egzotycznej z punktu widzenia mieszkańców Azji słowiańskiej kultury. Nie wiadomo jeszcze, jaką dokładnie oglądalnością cieszy się tam serial TVP.

Zobacz także: Kazimierz zdradza Aldonę. Kolejna rozbierana scena w „Koronie królów” 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.