„Korona królów” wraca z drugim sezonem. Kiedy będzie można oglądać nowe odcinki?

Maciej Koprowicz
10.08.2018 14:11
„Korona królów” wraca z drugim sezonem. Kiedy będzie można oglądać nowe odcinki? Fot. kadr z wideo

Piastowie are coming… Polska „Gra o tron” już niedługo powróci na ekrany. W rolach głównych zobaczymy nowych aktorów.

„Korona królów”, historyczna telenowela Telewizji Polskiej, zadebiutowała w ramówce TVP 1 1 stycznia 2018. Serial opowiada o losach ostatnich władców Polski z dynastii Piastów oraz o wydarzeniach na krakowskim dworze w XIV wieku.

Początkowo produkcja wzbudziła falę krytyki. Na celowniku recenzentów znalazły się m.in. scenariusz, gra aktorska, scenografia i rekwizyty, a także brak zgodności z realiami historycznymi. Pomimo to, serial okazał się dużym sukcesem TVP – 84 odcinki pierwszego sezonu oglądało średnio 2,05 miliona osób.

„Korona królów” – 2. sezon. Kiedy oglądać?

Nic dziwnego, że serial, nazywany żartobliwie „polską „Grą o tron”” doczeka się drugiego sezonu. Portal WirtualneMedia.pl informuje, że nowe odcinki będą emitowane w telewizyjnej Jedynce od 3 września 2018, od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:30.

„Korona królów – taka historia…” – co to za program?

WirtualneMedia.pl podają także, że w piątki o 18:30 w TVP 1 od 7 września 2018 będzie można oglądać program „Korona królów – taka historia…”. Zobaczymy w nim nie tylko kulisy produkcji telenoweli w konwencji „making of”, ale także materiały o charakterze edukacyjnym, których celem jest poszerzenie wiedzy widzów na temat historii Polski.

„Korona królów” – nowa obsada i przeskok czasowy

To jednak nie jedyna zmiana, która może zaskoczyć widzów „Korony”. Zgodnie z założeniem serialu, który ma prezentować dzieje władców Polski w szerokiej perspektywie historycznej, scenarzyści w drugim sezonie dokonają dużego przeskoku czasowego. W najbliższych odcinkach nadal będziemy śledzić losy Kazimierza Wielkiego, ale już o kilka lat starszego. Mateusza Króla, który wcielał się we władcę w pierwszych epizodach, zastąpi Andrzej Hausner. Z kolei jako Adelajdę Heską, drugą żonę monarchy zobaczymy Aleksandrę Przesław. Przypomnijmy, w pierwszym sezonie zmarła pierwsza żona Kazimierza, Aldona Anna, którą grała Marta Bryła.

„Korona królów” – sceny rozbierane

Nie wiadomo jeszcze, czy i tym razem twórcy serialu zaskoczą widzów wyjątkowo odważnymi, jak na polską telenowelę scenami. W pierwszym sezonie zobaczyliśmy kilka scen rozbieranych, m.in. z udziałem królowej Anny, Cudki i Machny.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.