Koronawirus: Elmo pocieszy widzów "Ulicy Sezamkowej" w specjalnym odcinku na temat pandemii

Sergiusz Kurczuk
09.04.2020 10:33
Ulica Sezamkowa|undefined Fot. EAST NEWS

Z powodu pandemii koronawirusa powstał specjalny odcinek programu "Ulica Sezamkowa", w którym Elmo u boku gwiazd kina uspokoi i uświadomi dzieci z całego świata.

Pandemia koronawirusa to nie przelewki. Kryzysowa sytuacja może przerazić szczególnie najmłodszych, którzy nie do końca rozumieją, co się właściwie dzieje. Z tego powodu do akcji wkracza niezawodna "Ulica Sezamkowa" z Elmo na czele.

Koronawirus - "Ulica Sezamkowa" walczy z pandemią

Legendarny program dla dzieci słynie z podejmowania niezwykle ważnych tematów. Dzięki temu mali widzowie są w stanie zrozumieć złożoności otaczającego ich świata.

Przeczytaj także

Nie inaczej jest w przypadku pandemii COVID-19. Twórcy "Ulicy Sezamkowej" ogłosili, że niebawem wyemitują specjalny półgodzinny odcinek zatytułowany "Sesame Street: Elmo’s Playdate". Ma on za zadanie pomóc rodzinom w walce z kryzysem wywołanym epidemią. Twórcy skupią się nie tylko na wyjaśnieniu pandemii, ale również poruszą inny ważny temat - niestrudzoną walkę wszystkich osób, które są na pierwszej linii frontu  - lekarzy, pracowników ratownictwa medycznego, pielęgniarek i innych osób, które nie zamknęły się w domach z powodu wykonywanego zawodu. 

Przeczytaj także

Twórcy zapowiadają, że celem "Sesame Street: Elmo’s Playdate" jest sprawienie, by dzieci troszczyły się o otaczające jej osoby. Odcinek ma też pomóc rodzicom "stworzenie owego sensu normalności". Bohaterami będą oczywiście mieszkańcy tytułowej ulicy z czerwonym stworkiem Elmo na czele, ale w odcinku pojawią się również goście specjalni. Aktorzy Lin-Manuel Miranda, Anne Hathaway i Tracee Ellis Ross pomogą w wytłumaczeniu zjawiska pandemii oraz udzielą się wokalnie we wstawkach musicalowych. Całość ma mieć formę wideokonferencji, uzmysławiając dzieciom, jak ważny jest społeczny dystans.

 

Przeczytaj także

"Sesame Street: Elmo’s Playdate" - kiedy premiera?

Odcinek specjalny "Ulicy Sezamkowej" zadebiutuje jednocześnie na kilku platformach należących do WarnerMedia - na antenach stacji ET, HBO, HBO Latino, Boomerang, Cartoon Network, TBS, TNT, truTV i PBS już 14 kwietnia 2020 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy "Sesame Street: Elmo’s Playdate" trafi do Polski.

Przeczytaj także

Zobacz też: Czy Bert i Ernie z „Ulicy Sezamkowej” są gejami? Zdania są podzielone

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.