"Król Tygrysów" - Carole Baskin pozwała Netflixa. Co się stało?

02.11.2021 10:35
"Król Tygrysów" - Carole Baskin pozwała Netflixa. Co się stało? Fot. materiały prasowe/Netflix

"Król Tygrysów" przedstawił światu wiele barwnych postaci, ale dwoma największymi gwiazdami definitywnie stali się Carole Baskin i Joe Exotic. Teraz pierwsza z nich pozywa Netflixa.

Król Tygrysów - Carole Baskin pozwała Netflix

Jeśli Carole i Howard Baskinowie wygrają sprawę w sądzie, to Netflix nie będzie mógł wydać 2. sezonu "Króla Tygrysów". W poniedziałek 1 listopada 2021 roku para ogłosiła, że pozwała Netflix, prosząc o tymczasowy zakaz zbliżania się do nich - ten miałby opóźnić premierę nowego sezonu hitu. Według pary, producenci są "pozbawieni jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego i nie przejmują się stanem zdrowia dużych kotów".

Polecamy

Para twierdzi, że twórcy "Króla Tygrysów" Eric Goode i Rebecca Chaiklin nie mają prawa do pokazywania pozostałości z 1. sezonu w nowych odcinkach. Jak czytamy w oświadczeniu Howarda Baskina dla Comicbook.com:

Nasze porozumienie z Goode i Chaiklin wyraźnie zaznaczało, że materiały z nami mają się ukazać w pojedynczej produkcji dokumentalnej. Nawet jeśli uznamy, że "Król Tygrysów" jest faktycznie produkcją dokumentalną, to wyczerpało to nasze porozumienie.

Następnie dodał:

Jasno zaznaczyliśmy w rozmowach z Goode i Chaiklin, że nie mamy zamiaru, ani ochoty, by wystąpić w "Królu Tygrysów 2". Byliśmy zszokowani, gdy Netflix udostępnił zwiastun nowego sezonu i zobaczyliśmy, że będziemy znowu jednymi z głównych postaci dokumentu i korzystali z nagrań bez naszej zgody.

Polecamy

Pozew został zgłoszony do Sądu Okręgowego na Florydzie w poniedziałek 1 listopada 2021 roku. Pozwane zostały firmy Netflix oraz Royal Goode Productions, LLC. Para dodała, że chociaż nie może powstrzymać platformy od produkowania "sensacyjnych programów niskiej jakości", to powinni mieć kontrolę nad tym, jakie materiały z ich udziałem mogą się znajdować w ich produkcjach.  

Na razie "Król Tygrysów 2" ma zadebiutować 17 listopada 2021 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.