Powstanie serial na podstawie „Wywiadu z wampirem” i pozostałych „Kronik wampirów”

Natalia Hluzow
18.07.2018 11:32
Pitt i Cruise Wywiad z wampirem|undefined Fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/ EAST NEWS

„Kroniki wampirów” Anne Rice trafią na platformę Hulu jako serial. Trwają przygotowania do telewizyjnej adaptacji „Wywiadu z wampirem” i innych części serii.

„Wywiad z wampirem” w reżyserii Neila Jordana był jednym z największych kinowych hitów lat 90. i do dziś uważany jest za jeden z najciekawszych filmów o wampirach w historii. Scenariusz napisała sama Anne Rice, której powieść o tym samym tytule posłużyła jako pierwowzór filmu. W obsadzie znalazły się najgorętsze męskie nazwiska tamtej dekady: Tom Cruise, Brad Pitt i Antonio Banderas, którym partnerowała wschodząca dziecięca gwiazda Kirsten Dunst. Ponadto, film przepełniony był bardzo sporą dawką homoerotyki i zawierał bardzo kontrowersyjną rolę dziecięcą. Dlatego tylko kwestią czasu było, kiedy ktoś postanowi zrealizować nową wersję „Wywiadu z wampirem”. Moda na odświeżanie klasyków lat 90. okazała się idealnym momentem.

Wywiad z wampirem Fot. foto: Warner Bros/Courtesy Everett Collection/ EAST NEWS

„Kroniki wampirów” zostaną zekranizowane jako serial Hulu

„Wywiad z wampirem” jest pierwszą częścią bestsellerowej serii „Kroniki wampirów” autorstwa Anne Rice. Głównym bohaterem książek jest Lestat de Lioncourt (w filmie z 1994 roku grany przez Toma Cruise’a), wysoko urodzony francuz, który został przemieniony w wampira w XVIII wieku. Innymi ważnymi postaciami serii są m.in. Louis de Pointe du Lac, Armand, Marius, Tarquin Blackwood, David Talbot, Merrick Mayfair, Bianca Solderini, Claudia i Pandora. Akcja książek toczy się od czasu rządów pierwszej królowej wampirów, Akashy, aż po czasy współczesne.

Serialowa adaptacja powieści Anne Rice nie ograniczy się jedynie do „Wywiadu z wampirem”, lecz obejmie całą serię książek. Producentami są sama Anne Rice oraz jej syn, Christopher. Duet będzie odpowiedzialny również za scenariusz produkcji.

Pisarka ogłosiła przygotowania do serialu na podstawie „Kronik wampirów” już w 2016 roku, po tym jak filmowy reboot „Wywiadu z wampirem” pod skrzydłami Universal Pictures nie doszedł do skutku. Przez dwa lata developmentu serialowy projekt Anne Rice trafiał w różne ręce, by ostatecznie trafić pod skrzydła platformy streamingowej Hulu, która odpowiada za sukces „Opowieści podręcznej”.

Nieznana jest jeszcze ani data premiery ani potencjalna obsada serialu. Czy twórcom produkcji uda się powtórzyć sukces książek i filmowego „Wywiadu z wampirem” czy skończy się fiaskiem jak w przypadku „Królowej potępionych”? Przekonamy się już niebawem.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.