„Kroniki wampirów” trafią na mały ekran

Robert Skowronski
28.11.2016 08:47
„Kroniki wampirów” trafią na mały ekran Fot. kadr z filmu

Prawa do ekranizacji cyklu „Kroniki wampirów” znalazły się ponownie w rękach ich autorki. Tym samym dowiedzieliśmy się, że możemy spodziewać się serialu o krwiopijcach.

Miał powstać filmowy remake „Wywiadu z wampirem”, ale wygląda na to, że Lestat i Louis, a także cała reszta nieumarłych znanych z kart książek Anne Rice trafi jednak na mały ekran. Po tym, jak Universal Pictures przez kolejne lata nie dało rady wprowadzić projektów do kin, prawa do ekranizacji wróciły do ich prawowitej właścicielki.

Przypominamy, że na zapoczątkowany w 1976 roku cykl składają się poniższe tytuły:

 • „Wywiad z wampirem”
 • „Wampir Lestat”
 • „Królowa Potępionych”
 • „Opowieść o złodzieju ciał”
 • „Memnoch Diabeł”
 • „Wampir Armand”
 • „Merrick”
 • „Krew i złoto”
 • „Posiadłość Blackwood”
 • „Krwawy kantyk”
 • „Książę Lestat”

Informację o tym, że „Kroniki wampirów” zostaną przedstawione jako serial podała sama autorka literackiego pierwowzoru:

Filmowe prawa do „Kronik wampirów” są znowu w moich rękach! Nie mogłabym być bardziej podekscytowana!

Serial najwyższej jakości jest teraz moim marzeniem dla Lestata, Louisa, Armanda, Mariusa i całego plemienia. W Złotej Erze telewizji, taka seria jest sposobem, aby rozwinąć całą historię wampirów.

Mój syn Christopher Rice i ja będziemy pisać scenariusz odcinka pilotażowego, a także przedstawimy szczegółowy opis dla otwarcia serii. Wiernie pokażemy historię Lestata, tak jak była opowiedziana w książkach. Zostanie ona uzupełniona o wiele sytuacji, których czytelnicy oczekują. Prawdopodobnie rozpoczniemy od „Wampira Lestata” i stąd ruszymy dalej.

Gdy wreszcie usiądziemy, by porozmawiać z producentami, to będziemy mieli pełną wizję tego projektu wraz z Christopherem jako producentem wykonawczym na czele. Ja również będę producentem wykonawczym całości.

 Ponownie, nie jestem w stanie powiedzieć, jak bardzo cieszy mnie to, że mogę to ogłosić. Jak wielu z was wie, Universal Studios i Imagine Entertainment miało tworzyć kolejne filmy fabularne. Jak bądź mieliśmy przyjemność pracować z wieloma solidnymi osobami, to całość planu nie wypaliła. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, jasne jest, że telewizja jest miejscem, do którego należą wampiry.

Przez lata mówiliście mi, jak bardzo chcecie zobaczyć ten materiał w stylu „Gry o tron” i jak wam zależy, żeby seria pozostała pod moją kontrolą. Cóż, słyszałam was. Zawsze was słyszałam. To czego chcecie, jest tym czego ja chcę.

Wy, czytelnicy, sprawiliście, że te książki stały się sukcesem na długo przed powstaniem jakiegokolwiek filmu na ich podstawie. Nigdy o tym nie zapomnę. Christopher i ja będziemy zadawać wiele pytań na stronie w nadchodzących dniach. Jestem pełna optymizmu co do przyszłości dla mojego ukochanego księcia. Czy jest lepszy sposób, aby rozpocząć trasę dla nowej książki?

Książki autorstwa Anne Rice doczekały się dwóch adaptacji. Słynnego „Wywiadu z wampirem” z Bradem Pittem i Tomem Cruisem, który był nominowany do dwóch Oscarów i Złotych Globów oraz „Królowej Potępionych” z 2002, gdzie na ekranie pojawiła się Aaliyah.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.