Kto zginął w 8. odcinku 9. sezonu "The Walking Dead" i jak potoczą się dalsze losy bohaterów serialu?

Sergiusz Kurczuk
26.11.2018 12:32
Kto zginął w 8. odcinku 9. sezonu "The Walking Dead" i jak potoczą się dalsze losy bohaterów serialu? Fot. kadr z serialu The Walking Dead

W odcinku The Walking Dead pod tytułem "Evolution" zginął kolejny ważny bohater. To ostatnie spotkanie z "Żywymi trupami" w roku 2018. Co zobaczymy w drugiej połowie 9. sezonu?

Twórcy "The Walking Dead" lubią szokować swoich widzów. Najwidoczniej hit AMC konkuruje z "Grą o tron" o miano produkcji, która w krwawy i zaskakujący sposób rozprawia się z protagonistami. W finale pierwszej części 9. sezonu serialu zginął kolejny kluczowy bohater. O kogo chodzi tym razem?

"The Walking Dead" sezon 9 odcinek 8 - kto zginął?

Mimo tego, że wojna między ludźmi Ricka i grupą Negana już jest zażegnana, życie w świecie wypełnionym nieumarłymi stworami nie jest łatwe. Na własnej skórze przekonało się o tym już kilku bohaterów "The Walking Dead". Jednym z nich był grany przez Paula Rovię Paul "Jesus" Monroe. W 8. odcinku lider osady Hilltop zginał podczas walki z jednym z zombiaków. Śmierć bohatera była jednak nietypowa. Gdy Jesus atakował nieumarłego, stwór się uchylił i następnie zadał śmiertelny cios swojemu napastnikowi. Z czasem okazało się, że Paul w rzeczywistości walczył z członkiem grupy znanej jako Szeptacze.

"The Walking Dead" - kim są Szeptacze?

Fani komiksu, na którego podstawie powstał serial "The Walking Dead" czekali na Szeptaczy od jakiegoś czasu. W końcu grupa zadebiutowała na małym ekranie. W komiksie Roberta Kirkmana Szeptacze (The Whisperes) to ocalali przed apokalipsą zombie ludzie, którzy znaleźli nietypowy sposób na radzenie sobie w nowej rzeczywistości. Szeptacze postanowili udawać nieumarłych, przywdziewając pozostałości po zombiakach. W ten sposób prawdziwe żywe trupy nie są w stanie ich zaatakować, ponieważ nie wyczuwają zapachu człowieka. Jesus był jedną z pierwszych ofiar nowych przeciwników w uniwersum "The Walking Dead".

"The Walking Dead" sezon 9 - co dalej czeka bohaterów?

8. odcinek serialu był ostatnim w roku 2018 spotkaniem z "The Walking Dead". W kolejnych tygodniach nastąpi przerwa, która potrwa aż do lutego 2019 roku. Twórcy postanowili zostawić widzów w niepewności. Jednak na pocieszenie w sieci ukazał się teaser drugiej części 9. sezonu "The Walking Dead", który zapowiada, co zobaczymy za kilka miesięcy.

9. sezon "The Walking Dead" powróci na antenę AMC i FOX 10 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.