Który serial jest najchętniej oglądany na Netflix? Okazuje się, że to nie żadna z produkcji oryginalnych serwisu

25.04.2019 11:02
Netflix|undefined Fot. Reporters / STG/REPORTER

Który serial dostępny na Netflix jest najpopularniejszy wśród widzów? Jak na ironię przystało, nie chodzi o żaden z tytułów wyprodukowanych przez platformę streamingową.

Netflix jest dla wielu synonimem platformy streamingowej. W ciągu ostatnich lat na serwisie pojawiło się bardzo wiele pozycji stworzonych przez Netfliksa - tak zwanych seriali i filmów oryginalnych. Przedstawiciele platformy jakiś czas temu rozpoczęli ekspansję na cały świat i w ciągu ostatnich miesięcy światło dzienne ujrzały seriale wyprodukowane poza Stanami Zjednoczonymi.

Przeczytaj także

Mimo wielkiej popularności takich tytułów jak "House of Cards", "Stranger Things", czy "Daredevil", pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszy serial dostępny na Netfliksie zajmuje produkcja nienależąca do oryginalnej treści serwisu.

"Netfix" - najpopularniejszy serial na platformie streamingowej

Jak donosi Variety, najpopularniejszym serialem wśród użytkowników Netfliksa jest "The Office" - mockument stworzony w 2013 roku przez stację NBC, będący amerykańskim remakiem brytyjskiego oryginału. Te rewelacje potwierdza również Wall Street Journal. "The Office" od 6 lat zajmuje pierwsze miejsce wśród amerykańskich użytkowników platformy streamingowej. Niestety królowanie komediowej historii o pracownikach biura może się zakończyć. NBC planuje upomnieć się o swoją własność z powodu powstającej platformy streamingowej stacji.

Kontrakt Netfliksa z NBC wygasa w 2021 roku i prawdopodobnie wtedy "The Office" zniknie z bazy platformy. Przedstawiciele Netfliksa doskonale zdają sobie sprawę z popularności serialu NBC i z tego powodu zdecydowali się zapłacić 100 milionów dolarów za licencję, by przedłużyć jego obecność w swojej ofercie o rok.

Na dalszych miejscach w rankingu popularności znajdują się "Przyjaciele" oraz "Chirurdzy". Najchętniej oglądane seriale produkowane przez Netfliksa to "Orange Is the New Black" oraz "Ozark". Jednak oba tytuły są w daleko w tyle za wyżej wymienionymi serialami.

Netflix pakuje ogromną ilość pieniędzy w oryginalne treści i chociaż ma w zanadrzu kilka hitów, na razie nie przebijają one kultowych produkcji sprzed lat. Czy za jakiś czas seriale Netfliksa będą tak samo popularne, jak "The Office" czy "Przyjaciele"? Przekonamy się wkrótce.

>>Zobacz też: Najlepsze seriale Netflix Originals - Najwyżej oceniane produkcje [RANKING]<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.