"Loki": czy w serialu Marvela pojawi się jedna z najsłynniejszych przeciwniczek Thora?

22.01.2020 11:20
Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Najnowsze doniesienia na temat serialu Marvela "Loki" sugerują, że w produkcji pojawi się Enchantress. Kto wcieli się w klasyczną przeciwniczkę Thora?

Już za kilka miesięcy bohaterowie MCU pojawią się na małym ekranie za sprawą przygotowywanych przez Marvel Studios i Disney+ serialom. Jeden z nich opowie o Lokim - przybranym bracie gromowładnego Thora. Wygląda na to, że w produkcji ma szansę pojawić się jedna z klasycznych bohaterek znanych z komiksów Domu Pomysłu.

"Loki" - Enchantress w serialu Marvela?

Zdjęcia do "Lokiego" jeszcze nie ruszyły, a twórcy wciąż są na etapie castingów. Jednak pierwszy klaps na planie serialu padnie już za kilka tygodni. Z tego powodu trwają poszukiwania aktorek do ról drugoplanowych. Jak podaje serwis MCU Cosmic, twórcy mają nadzieję, że wkrótce znajdą dwie kobiety pasujące do tajemniczych postaci. Jedna z bohaterek ma być Afroamerykanką mierzącą około 170 centymetrów wzrostu. Druga o kilka centymetrów niższa, powinna charakteryzować się europejską urodą i posiadać blond włosy.

Przeczytaj także

Charakterystyka drugiej postaci sprawiła, że fani zaczęli spekulować na temat ewentualnego pojawienia się w serialu postaci Enchantress. Na jej filmowy debiut fani Thora czekają od premiery pierwszej części historii o synu Odyna. Do tej pory jednak cechy przypominającą klasyczną przeciwniczkę herosa przejawiała jedynie grana przez Cate Blanchett Hela. Komiksowa Enchantress, znana również jako czarodziejka Amora wielokrotnie ścierała się z Thorem, marząc o jego miłości. Należy do jednych z pierwszych kobiecych czarnych charakterów Marvel Comics i była członkinią oryginalnej grupy superprzestępców Masters of Evil. Zadebiutowała w 103. numerze "Journey into Mystery" z 1964 roku i została stworzona przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego.

103 Fot. foto: Journey into Mystery #103

Nawet jeśli Enchantress pojawi się w "Lokim" będzie pełniła raczej rolę drugoplanową. Niewykluczone jednak, że jej postać może powrócić w nadchodzącym filmie "Thor: Love and Thunder" w reżyserii Taiki Waititiego.

Przeczytaj także

"Loki" - kiedy premiera?

O samym serialu wiadomo na razie nie wiele. Wiadomo, że oprócz Toma Hiddlestona w obsadzie zobaczymy Sophię Di Martino, która według fanów ma się wcielić w żeńską wersję głównego bohatera. Loki po raz ostatni pojawił się w "Avengers: Endgame". Była to wersja postaci z roku 2012, czyli z okresu pierwszej części "Avengers". Tej wersji brata Thora udało się wykraść Tesseract i uciec podczas zamieszania wywołanego przez podróżujących w czasie superbohaterów. Prawdopodobnie będziemy śledzić losy Lokiego podróżującego za pośrednictwem jednego z Kamieni Nieskończoności. Serial "Loki" ma trafić na Disney+ wiosną 2021 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Falcon and the Winter Soldier" - w serialu Marvela zadebiutuje nowy Bucky

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.