Loki odmienia oblicze MCU pod względem postaci LGBTQ. Twórczyni serialu "nie może się z tego nacieszyć"

24.06.2021 15:12
Loki odmienia oblicze MCU pod względem postaci LGBTQ. Twórczyni serialu "nie może się z tego nacieszyć" Fot. materiały prasowe/Disney+

UWAGA! W tekście będą spoilery dotyczące 3. odcinka 1. sezonu serialu "Loki" od Marvel Studios.

Loki jest biseksualny. Informację potwierdzono w nowym odcinku serialu o antybohaterze

Marvel długo był krytykowany przez niektórych za to, że brakuje osób z mniejszości LGBTQ. Twórcy postanowili to zmienić w nowym odcinku "Lokiego", w którym jasno dowiadujemy się, że tytułowy bohater jest biseksualny.

Polecamy

Na ten temat wypowiedziała się Kate Herron, reżyserka produkcji. Artystka wyjaśniła, że bardzo jej zależało na tym, by jasno powiedzieć, że Loki jest biseksualny i jest dumna, że dzięki niej postać jest oficjalnie "kanonicznie" częścią społeczności LGBTQ:

Od momentu, kiedy dołączyłam do ekipy "Lokiego", to ważnym zadaniem było dla mnie to, by pokazać, że Loki jest biseksualny. To część tego, kim on jest i tego, kim jestem ja. Wiem, że to mały kroczek, ale moje serce się raduje i jestem szczęśliwa, że teraz oficjalnie Loki jest biseksualny w MCU.

Polecamy

Sylvie/Loki skutecznie przeszkadzała organizacji TVA, która przy okazji złapała oryginalnego Lokiego. Ten starał się pomóc agentowi Mobiusowi, jednak w wyniku dziwnych incydentów, Loki wraz ze swoją kobiecą kopią niejako połączyli siły (fani spekulują, że Sylvie może być tak naprawdę znaną postacią z komiksów o pseudonimie Enchantress). W 3. odcinku duet zaczyna dyskutować na temat swojej relacji.

To właśnie podczas tej rozmowy poruszają temat miłości, kiedy Sylvie pyta Lokiego:

A jak u Ciebie? Jesteś księciem. Musiały być jakieś księżniczki. Albo inni książęta. 

Na co Loki jej odpowiada:

Trochę tego i trochę tego. Strzelam, że tak jak u Ciebie.

Czy ten wątek będzie w jakiś sposób kontynuowany w kolejnych odcinkach "Lokiego"? O tym będziemy mogli się przekonać w ciągu kilku najbliższych tygodni - nowe epizody serialu pojawiają się co środę na Disney+.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.