„Lost” powróci w nowym wydaniu?

Sergiusz Kurczuk
26.07.2017 11:19
„Lost” powróci w nowym wydaniu? Fot. kadr z filmu

„Lost” był jednym z przełomowych produkcji w historii seriali telewizyjnych. Jeden z twórców serii, Damon Lindelof, powiedział co sądzi o ewentualnym powrocie hitu ABC w odświeżonej wersji.

Seriale telewizyjne obecnie przeżywają rozkwit. Produkcje są coraz lepsze, grają w nich aktorzy z wysokiej półki, fabuła naprawdę wciąga i przede wszystkim, większość to zupełnie nowe pomysły. „Lost” jest jednym z pierwszych seriali, który zmienił spojrzenie na tę formę snucia opowieści. Zupełnie inaczej jest w przypadku filmów, szczególnie komercyjnych. Ostatnio nie ma roku, żeby nie pojawił się kolejny reboot dobrze znanego filmu a nawet całych serii. Niestety ten trend może niebawem zagościć w świecie seriali.

Jeden z twórców „Lost”, Damon Lindelof, nie zamierza wracać na tajemniczą wyspę, jednak zastanawia się, co inni filmowcy mogliby zrobić z marką, gdyby stacja wpadła na pomysł opowiedzenia historii rozbitków na nowo. Bo nie oszukujmy się, prędzej czy później nastąpi dzień, w którym będziemy śledzić losy nowych Jacka, Kate, Locka, Sawyera, czy Sayida. Serial zyskał status legendy i chociaż nie wszystkim podobało się zakończenie, niewątpliwie produkt ABC jest ważnym zjawiskiem kulturowym. Jaki stosunek do powrotu „Lost” ma jeden z twórców serii?
Na TVLine.com pojawił się wywiad z Lindelofem, w którym poruszono ten temat.

Dużo o tym myślałem. Mam nadzieję, że kiedy to się stanie, niezależnie od tego, kto będzie go robił, nie weźmie bohaterów z oryginalnego „Lost” i nie umieści ich w nowej wersji. Pracowaliśmy bardzo ciężko do samego końca serialu, żeby w pewnym sensie domknąć historię ocalonych. Chociaż wiem, że pojawiły się głosy, że nie nie było to wystarczające domknięcie... To byłoby ekscytujące, gdyby pojawiło się nowe wcielenie „Lost”. Po prostu nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Nie, że czuję się na to za dobry. Zwyczajnie, ponownie, czuję, że ciężko pracowaliśmy nad zakończeniem historii, żeby wrócić i stwierdzić: „To wcale nie było prawdziwe zakończenie”. Coś takiego byłoby frustrujące.

Na razie nie zapowiada się, by ktokolwiek myślał o stworzeniu reboota serialu. Z jednej strony odświeżenie historii zagubionych byłoby całkiem ciekawym doświadczeniem. Z drugiej, lepiej, żeby twórcy serialowi jak najdłużej tworzyli zupełnie nowe opowieści, niebazujące na dobrze znanych historii. A Wy chcielibyście zobaczyć nową wersję „Lost”?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.