MTV zapowiada powrót serialu „Aeon Flux”. Tym razem w wersji aktorskiej

Sergiusz Kurczuk
13.06.2018 14:02
Aeon Flux|undefined Fot. kadr z serialu Aeon Flux

Aeon Flux - agentka z przyszłości powraca w aktorskiej wersji słynnego serialu MTV.

Moda na lata 90. trwa najlepsze. Jak podaje The Hollywood Reporter, MTV postanowiła przywrócić do życia jeden z najsłynniejszych seriali stacji z okresu ostatniej dekady XX wieku. Mowa oczywiście o „Aeon Flux” - awangardowej animacji, która podbiła serca widzów na całym świecie. Nowa wersja ma być aktorskim serialem, więc wszyscy miłośnicy charakterystycznej kreski i odważnej animacji mogą poczuć się trochę zawiedzeni. Czy reboot „Aeon Flux” odda niepokojący klimat oryginalnego serialu?

„Aeon Flux” - o czym jest serial?

Futurystyczny świat i postacie go zamieszkujące stworzył Peter Chung. Serial „Aeon Flux” zadebiutował w roku 1991 jako część pasma Liquid Television w krótkometrażowej formie. Jako osobna seria pojawił się 4 lata później. Widzowie na przestrzeni 21 odcinków mieli okazję poznać Ziemię z roku 7698, prawie całkowicie wyludnioną w wyniku zniszczenia środowiska naturalnego. W miejscu, gdzie niegdyś była Europa Wschodnia znajdują się jedyne funkcjonujące ośrodki zamieszkiwane przez ludzi. Miasto-państwo Monika - to rozwijająca się anarchistyczna społeczność, natomiast Bregna jest dyktaturą, w której dominują funkcjonariusze prawa kontrolowani przez Trevora Goodchilda. Fabuła skupia się na tytułowej bohaterce - amoralnej, niezwykle wygimnastykowanej agentce Moniki, której zadaniem jest infiltracja Bregny. Goodchild pełni jednocześnie rolę głównego przeciwnika oraz kochanka głównej bohaterki. Serial wypełnia przemoc seks, fetyszyzm i dominacja. 

„Aeon Flux” - kto wystąpi w aktorskiej wersji?

Nowa wersja serialu jest na razie na wczesnym etapie produkcji. Showrunnerem, scenarzystą i producentem wykonawczym „Aeon Flux” został Jeff Davis odpowiedzialny za serial „Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak”. Dołączyła do niego Gale Anne Hurd - producentka wykonawcza „The Walking Dead”, która była odpowiedzialna również za kinową wersję „Aeon Flux”. W filmie z 2005 roku w reżyserii Karyn Kusamy w roli głównej wystąpiła Charlize Theron.

Na razie nie wiadomo kto wystąpi jako niebezpieczna Aeon Flux ani czego dokładnie będzie dotyczyć fabuła nowego serialu MTV. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.