„Maniac”: Emma Stone i Jonah Hill w nowym serialu Netfliksa reżyserowanym przez scenarzystę „To”

Natalia Hluzow
18.04.2018 16:21
Maniac serial|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Cary Fukunaga stworzył dla Netfliksa wyjątkowy serial z Emmą Stone i Joną Hillem w rolach głównych. „Maniac” opowie o parze nieznajomych, która wzięła udział w psychologicznym eksperymencie.

Netflix słynie z produkcji na bardzo wysokim poziomie. 2018 rok nie osiągnął jeszcze półmetku, a serwis zaprezentował już świetny serial „Altered Carbon” oraz wypełnione gwiazdami filmy „Anihilacja”, „The Outsider” czy „Mute”. Już 19 kwietnia swoją premierę na Netflix będzie miał intrygujący „Alienista”, a przed końcem roku ma zadebiutować „Chilling Adventures of Sabrina”. Okazuje się jednak, że najciekawsze dopiero przed nami...

„Maniac” – nowy serial Netfliksa

Podczas odbywającej się w połowie kwietnia 2018 konferencji See What’s Next serwis zaprezentował pierwsze spojrzenie na nowy serial „Maniac”, w którym główne role zagrają Emma Stone i Jonah Hill. To jednak nie koniec atrakcji związanych z produkcją! Reżyserem całego serialu będzie Cary Fukunaga, który na swoim koncie ma już serial „True Detecitve” oraz filmy „Jane Eyre” i nagradzany „Beats of No Nation”. Jest też współtwórcą scenariuszy do filmu „To” i „Alienisty”.

Jego najnowszy serial opowie o parze nieznajomych (w tych rolach Stone i Hill), którzy wzięli udział w eksperymencie naukowym umożliwiającym uczestnikom życie w ich własnych snach i fantazjach. Test szybko wymyka się jednak spod kontroli, a bohaterowie wciągnięci są w wir nieoczekiwanych zdarzeń.

Inspiracja do stworzenia amerykańskiego „Maniaca” był norweski serial komediowy o tym samym tytule, w którym główny bohater wiedzie życie na kilku równoległych płaszczyznach, podczas gdy jego ciało spoczywa w szpitalu.

Netflix udostępnił pierwsze zdjęcia z serialu, które zaprezentowano podczas konferencji:

Scenariusz serialu stworzył pisarz Patrick Somerville, który brał też udział w pracach literackich nad „The Bridge”. 1. sezon „Maniaca” ma liczyć 10 odcinków. Prócz Stone i Hilla w nowej produkcji wystąpią też: Justin Theroux, Julia Garner, Sonoya Mizuno, Jemima Kirke i Sally Field. Data premiery serialu „Maniac” nie została jeszcze ogłoszona. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.