Marcin Dorociński w zapowiedzi 2. sezonu „Paktu”

Robert Skowronski
28.06.2016 09:55
Marcin Dorociński w zapowiedzi 2. sezonu „Paktu” Fot. kadr z wideo

Na nowe odcinki musimy poczekać do jesieni 2016 roku, jednak pojawiła się już zapowiedź 2. sezonu „Paktu” z Marcinem Dorocińskim.

Produkcja HBO składała się z sześciu odcinków i była oparta na norweskim serialu „Mammon”. Tym razem za kamerą stanie Leszek Dawid, reżyser m.in. „Jesteś Bogiem” czy „Ki”. Pierwszy klaps na planie padł już wiosną 2016 roku, możemy zatem założyć, że twórcy wyrobią się z ukończeniem dzieła na jesień, kiedy odbędzie się emisja produkcji.

W 2. sezonie „Paktu” oprócz wspomnianego Dorocińskiego, którego widzimy też w zapowiedzi, wystąpią Magdalena Popławska, Filip Pławiak i Mariusz Bonaszewski. Całość powstaje na podstawie oryginalnego polskiego scenariusza, którego autorami są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. Autorem zdjęć jest zaś Paweł Flis („Demon”, „Chrzest”, „Pakt” - 1. sezon). Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch i Anna Nagler, zaś z ramienia HBO Europe Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark - Anna Kępińska i Maciej Kubicki.

Tym razem akcja będzie się toczyć nie tylko w Warszawie, ale i na Śląsku, skąd też pochodzą materiały zza kulis zrealizowane w 360 stopniach. Teraz możemy już przyjrzeć się 1. zapowiedzi kolejnego sezonu „Paktu”:

W nowych odcinkach poznamy zupełnie nową historię. Magdalena Popławska, która wciela się w postać postać Anny Wagner - prezydent Bytomia, zdradziła, że produkcję będzie można wpisać w gatunek political fiction. Leszek Dawid klasyfikuje serial jako thriller polityczny i dodał, że istotnym elementem budowania opowiadania będzie tajemnica oraz stan napięcia.

Stacja HBO zapowiedziała też realizację 2. sezonu „Watahy”. Na dany moment nie wiadomo kto stanie za kamerą. Wcześniej jedną z reżyserek była Kasia Adamik, która zakończyła właśnie zdjęcia do filmu „Amok”. To historia morderstwa dokonanego przez Krystiana Balę - w dziele wystąpią m.in. Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat czy Zosia Wichłacz.

Jak Wam się podoba zapowiedź 2. sezonu „Paktu”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.