Martin Freeman opowiedział o 5. sezonie serialu „Sherlock”

Kamil Kacperski
19.02.2018 13:46
|center Fot. kadr z serialu

Dr. John Watson we własnej osobie podczas trasy promocyjnej „Black Panther” odpowiedział na kilka pytań dotyczących nowych przygód Sherlocka Holmesa.

Martin Freeman, który ostatnio przez udział w nowym filmie z Marvel Cinematic Universe ma dużo powodów do świętowania, został wypytany przez dziennikarzy o nadchodzący 5. sezon serialu BBC o przygodach genialnego detektywa Sherlocka Holmesa. Niestety, fani produkcji nie będą zadowoleni ze stanu rzeczy panującego za kulisami - prace nad nową serią „Sherlocka” wciąż są wstrzymane.

Jak opowiada serialowy doktor John Watson, po premierze 4. sezonu serialu wszyscy chcieli odpocząć od szaleńczego tempa, które panuje podczas kręcenia nowych odcinków „Sherlocka”. Jak się jednak okazało, powrót do przygód Holmesa i jego wiernego przyjaciela nie jest takim prostym zadaniem:

Nie mam żadnych informacji. Definitywnie praca jest wstrzymana. Wiem, że dla Amerykanów wszystko dotyczące tegp serialu jest pauzą. Ale naprawdę nie mam zielonego pojęcia.

Znaczy tak, wydaje mi się, że po zakończeniu 4. sezonu wszyscy chcieliśmy odpocząć od tego szaleństwa. Ludzie naprawdę chcą więcej Sherlocka. I to jest super. Ale mówiąc szczerze, chciałbym od tego chwilę odpocząć. Bo można się poczuć... zamkniętym. Z jednej strony świetnie, że ludzie uwielbiają to co tworzysz, ale jednocześnie czujesz się uwięziony pod presją. Musisz zaskoczyć fanów, ale jak przesadzisz, to zaczną cię za to nienawidzić. To wszystko jest trochę zwodnicze. I bardzo trudne, bo ludzie mają ogromne oczekiwania, większe niż cokolwiek innego, co w życiu zrobiłem. Jestem szczęśliwy, że możemy odpocząć od tego serialu.

Czy powstanie 5. sezon „Sherlocka”?

Freeman w wydanym w Walentynki 2018 filmie „Black Panther” po razu drugi wcielił się w amerykańskiego agenta CIA Everetta Rossa. To oznacza, że wraz ze swoim ekranowym partnerem, Benedictem Cumberbatchem, obydwaj mężczyźni należą teraz do MCU. Cumberbatch wciela się w Doktora Stephena Strange'a, który powróci do swojej roli w nadchodzącym „Avengers: Infinity War”. Jak zapowiada sam Freeman, jego postać również powróci w następnych produkcjach Marvela:

Zdradzili mi przyszłość mojej postaci. Wprowadzili mnie do MCU w „Wojnie Bohaterów” i powiedzieli, że wystąpię jeszcze w kilku innych. Jednym z nich było właśnie „Black Panther”. Więc o powrocie wiedziałem zawsze.

Martina Freemana można zobaczyć w 18. filmie z Marvel Cinematic Universe zatytułowanym „Black Panther”. Produkcja zadebiutowała w polskich kinach 14 lutego 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.