Koniec pewnej ery. Marvel TV przechodzi do Marvel Studios i przestanie tworzyć seriale

11.12.2019 13:20
Agenci Tarczy|undefined Fot. materiały prasowe/Disney

Stało się. Po ponad 10 latach działalności, Marvel TV zostaje wcielone w szeregi Marvel Studios. Twórcy "Daredevila", "Punishera", czy "Defenders" zostali oddelegowani do pracy nad nowymi produkcjami kinowego oddziału Domu Pomysłów.

Marvel Television w znanej nam postaci przestaje istnieć. Przez słabnącą ofertę i rezygnację szefa Jepha Loeba, telewizyjny oddział Domu Pomysłów zostanie włączony do Marvel Studios i znajdzie się pod czujnym okiem kreatywnego szefa MCU Kevina Feige. 

Marvel TV zostało przejęte przez Marvel Studios

Projekty Marvel TV, które są wciąż produkowane będą kontynuowane, ale kolejne potencjalne tytuły zostały anulowane. Jak podaje Deadline, w rezultacie spora część pracowników zostanie wyrzucona z pracy. 

Zobacz także: David Harbour o swojej nowej roli: "marksistowski Święty Mikołaj, który skopie ci tyłek"

Obecny szef programowania i produkcji Karim Zreik przejdzie do Marvel Studios, by nadzorować potwierdzone projekty, a potem również pomóc w tworzeniu kolejnych produkcji na potrzeby platformy streamingowej Disney+. 

Wśród produkcji, które wciąż powstają znajdują się 4 seriale animowane, "Helstrom" na potrzeby Hulu, a także finałowy sezon "Agentów Tarczy". Pracownicy odpowiedzialni za inne projekty zostaną przydzieleni do nowych, wciąż niezapowiedzianych produkcji. W oficjalnym oświadczeniu prasowym Marvel TV możemy przeczytać:

Podjęliśmy decyzję, by dokończyć projekty Marvel TV, które są już w produkcji, ale zaprzestaniemy tworzenia nowych rzeczy.

Tak jak wspomnieliśmy - telewizyjny oddział Marvela będzie teraz pod okiem Kevina Feige i Marvel Studios, zatem możemy się spodziewać, że kolejne produkcje od ludzi odpowiedzialnych za m.in. "Agentów Tarczy" będą w 100% należały do Marvel Cinematic Universe. To tylko umocni pozycję franczyzy na rynku rozrywkowym.

Zobacz także: Marvel podał datę premiery aż 5 nowych filmów z 5. fazy MCU

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.